خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی حاجتی با قرار وثیقه آزاد شد

مهدی حاجتی با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز با تودیع قرار وثیقه از زندان شیراز آزاد شد. او از تاریخ ۱۲ خردادماه ۹۸، جهت اجرای حکم یک سال حبس در منزل شخصی اش بازداشت و به زندان منتقل شد. آقای حاجتی به دنبال حمایت از دو شهروند بهایی شیراز به یک سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به طبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، صبح امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه ۹۸، مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

مهدی حاجتی در تاریخ ۱۲ خردادماه ۹۸، جهت اجرای حکم یک سال حبس در منزل شخصی اش بازداشت و به زندان منتقل شده بود.

این عضو شورای شهر شیراز در تاریخ ۵ مهرماه ۹۷، به دلیل حمایت از بهاییان توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

وی پس از آزادی  تا ۱۴ بهمن ماه همان سال، یعنی به مدت ۱۳۰ روز، به دلیل حمایت از بهاییان و با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر اجازه نیافته بود که در شورای شهر شیراز حضور داشته باشد.

با لغو این قرار آقای حجتی از تاریخ ۱۴ بهمن ۹۷، در شورای شهر شیراز حضور یافت.

روز شنبه ۱ تیرماه ۹۸، دادستان شیراز از محکومیت مهدی حاجتی به یک سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به طبس خبر داد.

مهدی حاجتی در تاریخ ۱۱ مردادماه سال جاری در بخشی از نامه ای که خطاب به همسرش نوشته بود گفته است: “اینجا بند چهارده امنیتی، اتاق دو، تخت طبقه سه را به خیال خود ساخته بودند تا شاید بتوانند عشق به ایران، به مردمانش و به تو را از سر من بیندازند، غافل از اینکه اینجا کارکردی عکس یافته است. ظاهراً خصلت اینجا را نتوانسته‌اند تغییر دهند، خصلتی که آدمی را سرسخت‌تر می‌کند. چراکه زندان مرا در عشق به ایران و مردمانش مصمم‌تر و تو را به‌عنوان یکی از مخلوقات زیبای خداوند ستودنی‌تر کرده است. عزیزکم، اینجا آن‌قدر آزادی هست که تقویم‌ها هم اجازه دارند به عقب برگردند یا به دلخواه به‌گونه‌ای خیال‌پردازانه جلو روند”.

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸، نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و عضو کمیسیون حقوق شهروندی دوره پنجم شورای شهر شیراز است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید