خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مهرداد محمدنژاد به زندان تهران بزرگ منتقل شد

مهرداد محمدنژاد به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مهرداد محمدنژاد، زندانی سیاسی، امروز پنج‌شنبه ۲ بهمن ماه از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای محمدنژاد مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۹ صبح امروز پنج‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، مهرداد محمدنژاد، زندانی سیاسی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل انتقال او به زندان تهران بزرگ اطلاعی در دست نیست.

آقای محمدنژاد پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “توهین به مقامات و مامورین” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در تاریخ ۱۳ شهریورماه ۹۸، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تائید شد.

به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۲ سال حبس از بابت اتهام “توهین به مقامات و مامورین” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

مهرداد محمدنژاد، متولد ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۷۵ و دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی-سوهانک است. وی که همزمان با تحصیل به شغل پیک موتوری نیز مشغول بوده است در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای وزارت اطلاعات و در منزل شخصی در شهریار بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

مامورین در زمان بازداشت وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و ضمن تفتیش منزل، بسیاری از لوازم شخصی از جمله کتاب ها، جزوات، مدارک شناسایی، تلفن های همراه، تبلت را نیز با خود برده بودند.

در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۷، مهرداد محمدنژاد به شعبه ۱۷ دادگاه کیفری شهرستان شهریار منتقل شده و اتهامات “سب نبی و توهین به ائمه”، “توهین به مقامات و ماموران” و “اقدام به فعالیت تبلیغی علیه نظام” به وی تفهیم شد. این دادگاه وی را از اتهام “سب نبی و توهین به ائمه” تبرئه کرده و پرونده وی را از بابت دو اتهام دیگر به دادگاه انقلاب تهران ارسال کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید