خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  محمود بهشتی لنگرودی به مرخصی اعزام شد

محمود بهشتی لنگرودی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی محبوس در زندان اوین و سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران ساعاتی پیش به مرخصی اعزام شد. محمود بهشتی لنگرودی هم اکنون چهارمین سال از دوران محکومیت ۵ ساله‌ خود را در زندان اوین سپری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، امروز سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

پیش از این دادستان تهران علیرغم دارا بودن شرایط با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت کرده بود.

مخالفت با درخواست آزادی مشروط آقای بهشتی لنگرودی در حالی صورت گرفته بود که بیش از یک سال از ارسال این درخواست به دادستان تهران گذشته و آقای بهشتی در چهارمین سال از دوران محکومیت ۵ ساله خود به سر می برد. این در حالی است که امتیاز آزادی مشروط به محکومانی که یک سوم از دوران حبس خود را گذرانده باشد تعلق می‌گیرد.

پیش از این نیز محمود بهشتی لنگرودی، در تاریخ ۲۴ تیرماه سال جاری به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۳ شهریورماه با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

این فعال صنفی معلمان در سال ۸۹ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد. پس از تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم آقای بهشتی لنگرودی به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید