خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز ۲۸ و ۲۹ دی ماه، گروهی از شرکت کنندگان آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تهران و جمعی از رانندگان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

رانندگان معترض علت تجمع خود را اعتراض به مشکلات معیشتی، هزینه‌های بالای استهلاک، نگهداری خودرو و دستمزد پایین، عنوان کردند.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده‌ای به وسعت حدود ۲۶۰۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس، واقع در شهرستان ماهشهر، بخش “بندر امام خمینی” واقع شده است.

تجمع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی

به گزارش ایرنا، دیروز شنبه ۲۸ دی‌ماه، گروهی از شرکت‌کنندگان آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی، در اعتراض به سوالات و نتایج اعلام شده، در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تهران، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این افراد به نحوه برگزاری آزمون و استاندارد نبودن سوالات، طراحی و تصحیح آن معترض هستند و خواستار بازنگری در این آزمون شدند.

آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی رشته معماری طراحی ۱۹ مهرماه برگزار و نتایج آن، ۲۵ دی ماه اعلام شده است.

مصطفی سلطانی، نماینده تجمع کنندگان گفت: “سوالات این آزمون مبهم و غیر استاندارد بود و پاسخ به آن به گونه‌ای بود که موجب نقض مقررات ملی ساختمان می‌شد به همین دلیل، نتایج اعلام شده از نظر ما، غیرمنتظره و غیر قابل قبول است”.

وی افزود: “برخی از آزمون‌ دهندگان مدت زمان بسیاری مشغول تحلیل سوال بودند و این یعنی از دست رفتن زمان. در نتیجه، افرادی در این آزمون پذیرفته شده‌اند که در پاسخ‌هایشان، قوانین شهرسازی را نقض می‌کردند”.

به گفته سلطانی، بسیاری از شرکت‌کنندگان در این آزمون تمامی مهارت‌های لازم را کسب کرده و از نظر علمی و عملی بر کار خود مسلط هستند اما به دلیل طراحی غلط سوالات، در آزمون به نتیجه مورد نظر دست پیدا نکرده‌اند.

سلطانی ادامه داد: “درخواست ما بازبینی در آزمون است چون اصلا مشخص نیست با چه معیاری به ما نمره داده شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید