خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  طی شش ماه نخست سال جاری؛ ثبت ۵۳۳ مورد کودک آزاری در مازندران

طی شش ماه نخست سال جاری؛ ثبت ۵۳۳ مورد کودک آزاری در مازندران

خبر گزاری هرانا – بر اساس اعلام سازمان بهزیستی استان مازندران، در شش ماه نخست سال جاری ۵۳۳ مورد کودک آزاری در این استان به ثبت رسیده است که از این موارد، ۲۳۱ مورد جسمی، ۴۴ مورد جنسی، ۴۳ مورد آزار روانی، ۲۰۳ مورد در زمره مسامحه و غفلت و ۱۲ کودک نیز مورد آزار ترکیبی قرار گرفتند.

به گزارش خبر گزاری هرانا به نقل از ایسنا، آمارهای سازمان بهزیستی استان مازندران نشان می‌دهد که در شش ماه نخست سال جاری ۵۳۳ تماس مربوط به کودک آزاری با اورژانس اجتماعی مستقر در مرکز این استان گرفته شده که از این تعداد ۳۰۵ مورد مربوط به دختران و ۲۲۸ تماس نیز در رابطه با آزار پسران به ثبت رسیده است.

وحید حسین زاده، معاون امور اجتماعی بهزیستی، در این خصوص گفت: “از ۵۳۳ مورد کودک آزاری که در کل استان به ثبت رسیده است، ۲۳۱ مورد جسمی، ۴۴ مورد جنسی، ۴۳ مورد آزار روانی، ۲۰۳ مورد در زمره مسامحه و غفلت و ۱۲ کودک نیز مورد آزار ترکیبی قرار گرفتند که در همه این موارد به جز ترکیبی، آمار دختران بیشتر از پسران است”.

وی در مورد نسبت آزار دهنده‌ها، اذعان می‌کند که مطابق مستندات، تمامی آزارها از طرف افراد آشنا صورت گرفته است.

در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی و حدود ۱۰ هزار تماس در ارتباط با همسر آزاری بوده است.

گفتنی است بر اساس گزارش سالانه گردآوری شده توسط مجموعه فعالان حقوق بشر، طی سال ۲۰۱۹ میلادی در رسته حقوق کودکان، دستکم ۱۲۹۰ مورد کودک آزاری، ۳۱ مورد تجاوز و آزار جنسی کودکان، ۱۰ مورد قتل کودکان و همچنین ۳۱ مورد خودکشی کودکان رخ داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید