خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احمد حاتم پور، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

احمد حاتم پور، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – احمد حاتم پور، شهروند اهل بهبهان، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان بهبهان آزاد شد. آقای حاتم پور در تاریخ ۴ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در بهبهان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸، احمد حاتم پور، شهروند اهل بهبهان با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان بهبهان آزاد شد.

احمد حاتم پور، ساعت ۲ بامداد شب چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات نیروی انتظامی در منزل خود در بهبهان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. وی پس از پایان مراحل بازجویی، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در اهواز، به زندان بهبهان منتقل شد و نهایتا روز دوشنبه ۲۳ دی ماه از زندان بهبهان آزاد شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، کماکان از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست؛ با این حال ماموران بازداشت کننده در زمان دستگیری او، در پاسخ به خانواده آقای حاتم پور دلیل بازداشت وی را یادداشت‌هایش در فضای مجازی درباره برگزاری مراسم چهلم کشته شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه در بهبهان عنوان کرده‌اند.

احمد حاتم پور، ۳۰ ساله و دارای مغازه اتوگالری ماشین های سبک در بهبهان است.

آقای حاتم پور روز سه‌شنبه ۳ دی ماه با انتشار عکسی مربوط به اعتراضات آبان ماه از خیابان عدالت بهبهان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشته بود:”چهل روز گذشت و ما هنوز این خیابون رو عدالت صدا می‌زنیم”.

پیشتر تعدادی از مادران و بازماندگان معترضان کشته شده و فعالین مدنی در ۴۰ سال گذشته با انتشار فراخوانی، خواستار برگزاری مراسم یادبود جانباختگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در تاریخ ۵ دی ماه شده بودند. تعدادی از خانواده‌های جانباختگان اعتراضات آبان ماه در بهبهان نیز پیش از روز ۵ دی ماه از برگزاری مراسم‌هایی به مناسبت چهلمین روز عزیزان خود خبر داده بودند. نهایتا شماری از شرکت‌‌کنندگان در جریان این مراسمات در چند شهر کشور بازداشت شدند.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید