خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت سجاد شهیری، توسط نیروهای امنیتی در نقده

بازداشت سجاد شهیری، توسط نیروهای امنیتی در نقده

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، شهروند اهل نقده، امروز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۸، سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) و شهروند اهل نقده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به آقای شهیری در این خصوص به هرانا گفت: “سجاد شهیری ظهر امروز در نزدیکی محل سکونت توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده خودروی این شهروند را متوقف و پس از پیاده کردن فرد همراه او از خودرو، آقای شهیری را بازداشت و خودرو ایشان را نیز توقیف کردند.

از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروند تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. آقای شهیری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

شهرستان نَقَدِه در قسمت جنوبی استان آذربایجان غربی قرار دارد و مرکز آن شهر نقده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید