خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  طی ۹ ماه امسال؛ کودک‌آزاری، اقدام به خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی در صدر تماس‌های اورژانس اجتماعی کرمانشاه

طی ۹ ماه امسال؛ کودک‌آزاری، اقدام به خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی در صدر تماس‌های اورژانس اجتماعی کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از ثبت بیش از  ۳۲ هزار تماس با سامانه اورژانس اجتماعی این استان طی ۹ ماه سپری شده سال جاری خبر داد. بنابر گفته وی، کودک‌آزاری، اقدام به خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی بیشترین دلیل تماس با اورژانس اجتماعی این استان بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، امروز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۸، فاطمه رضوان‌مدنی، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از ثبت بیش از  ۳۲ هزار تماس با سامانه اورژانس اجماعی این استان طی ۹ ماه سپری شده سال جاری خبر داد.

رضوان‌مدنی ضمن اعلام این خبر گفت: “کودک‌آزاری، اقدام به خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی بیشترین دلیل تماس با اورژانس اجتماعی این استان بوده است”.

در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی و حدود ۱۰ هزار تماس در ارتباط با همسر آزاری بوده است.

گفتنی است بر اساس گزارش سالانه گردآوری شده توسط مجموعه فعالان حقوق بشر، طی سال ۲۰۱۹ میلادی در رسته حقوق کودکان، دستکم ۱۲۹۰ مورد کودک آزاری، ۳۱ مورد تجاوز و آزار جنسی کودکان، ۱۰ مورد قتل کودکان و همچنین ۳۱ مورد خودکشی کودکان رخ داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید