خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد

یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مشهد به اجرا درآمد. این زندانی طی یک درگیری خانوادگی اقدام به اسیدپاشی بر روی همسر خود کرده، و منجر به مرگ وی شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا،‌ به نقل از رکنا، طی هفته گذشته یک زندانی زن در زندان مشهد اعدام شد.

بر اساس این گزارش، این زندانی در اردیبهشت ماه سال ۹۵، طی یک درگیری خانوادگی اقدام به اسیدپاشی بر روی همسر خود کرده، و منجر به مرگ وی شده است.

این زندانی که هویت وی در این گزارش “سارا-م، ۳۲ ساله” عنوان شده است، توسط شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی محاکمه و به دنبال اعترافات وی، به اعدام محکوم شد و این حکم پس از درخواست تجدید نظر از طرف متهم، توسط شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور نیز تایید شد.

در نهایت هفته گذشته، این زن که دیگر ۳۵ ساله شده بود در حالی پای چوبه دار رفت که تلاش ها برای گذشت اولیای دم به نتیجه نرسید و حکم اعدام وی به اجرا درآمد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید