خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲۰ کارگر در پنج حادثه جداگانه در شهرهای اسدآباد، ساوه، بهبهان، دورود، اصفهان و طبس دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۱۵ کارگر مصدوم شد و ۵ کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز شنبه ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۸، افشین یاری، فرمانده انتظامی اسدآباد گفت: “بر اثر سقوط جرثقیل موجود در تعمیرگاه خودرو بر روی سر یک کارگر ۲۰ ساله اسدآبادی، این فرد جان خود را از دست داد”.

وی افزود: “طبق تحقیقات صورت گرفته این جوان در حال تعمیر خودرو بود که جرثقیل بر روی او سقوط کرده و منجر به مرگ این جوان می‌شود”.

مرگ ۲ کارگر در ساوه

به گزارش ایلنا، ۲ کارگر ساختمانی در حال انجام کار در منطقه روستایی در توابع شهر ساوه در استان مرکزی بر اثر ریزش آوار جان باختند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که به دلیل سنگین بودن آوار دچار مصدومیت از چند ناحیه بدن شده بودند، علی‌رغم انجام اقدامات پیش‌بیمارستانی در محل حادثه جان باختند.

مصدومیت ۱۲ کارگر در بهبهان

به گزارش تابناک، ترکیدن پیک‌نیک گاز در روستای خواجه خضر بهبهان در استان خوزستان منجر به مصدوم‌ شدن ۱۲ کارگر شد.

بر اساس این گزارش، در این حادثه ۶ نفر از مصدومان برای مداوا به بیمارستان سوانح سوختگی دیلم در استان بوشهر، ۳ نفر به بیمارستان بهبهان و ۳ نفر دیگر به شهر سردشت اعزام شده‌اند.

کارگران تبعه کشور افغانستان بودند.

مرگ یک کارگر در دورود

به گزارش ایلنا، روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸، یک کارگر مانورچی راه آهن در ایستگاه درود لرستان حین اتصال دیزل به واگن دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر “محمد احمدی” ۳۰ سال، متاهل و دارای دو فرزند خردسال عنوان شده است.

به گفته همکاران آقای احمدی: “مانورچی پرخطرترین شغل در حوزه راه‌آهن است. ضربه‌ای که دیزل ۱۲۰ تنی به واگن وارد می‌کند بسیار مرگ‌آور است. در طی سالهای گذشته هم موارد فوت و قطع عضو مانورچی داشته‌ایم”.

مرگ یک کارگر معدن در طبس

به گزارش ایلنا، ریزش دیوار بیرونی معدن زغال سنگ در روستای کلشانه بخش دستگردان شهرستان طبس، موجب مرگ یک کارگر شد.

هویت این کارگر حسن غلامی حدود ۲۷ ساله از اهالی روستای هودر عنوان شده است.

به گفته همکاران وی، غلامی کارگر شیفت شب معدن گلشانه بود که حین انجام کار در  معدن، در اثر ریزش بخش ورودی تونل دچار حادثه شد که به نظر می‌رسد ریزش بخش ورودی تونل این واحد معدنی، به دنبال بارش متوالی باران در منطقه رخ داده است.

مصدومیت ۳ کارگر در اصفهان

به گزارش صداوسیما، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: “در پی تماس مردمی با سامانه ۱۱۰ پلیس از اعلام حادثه آتش سوزی مغازه خیاطی در یکی از محلات شهرستان اصفهان، ماموران گشت انتظامی به محل حادثه اعزام شدند”.

محمدرضا خدادوست افزود: “در این حادثه سه نفر از کارگران این مغازه خیاطی در حادثه آتش سوزی از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی و مصدومان با آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

وی علت این حادثه را در دست بررسی کارشناسان دانست و گفت: “حریق این مغازه با حضور به موقع عوامل آتش نشانی مهار شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید