خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زندان ارومیه؛ بازداشت کیوان مکرمی جهت تحمل حبس و آزادی بهمن برین با تودیع قرار

زندان ارومیه؛ بازداشت کیوان مکرمی جهت تحمل حبس و آزادی بهمن برین با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – کیوان مکرمی، شهروند اهل ارومیه، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد. آقای مکرمی پیشتر توسط دادگاه انقلاب ارومیه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. بهمن برین شهروند اهل نقده نیز امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شده است. آقای برین آبان ماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۸، کیوان مکرمی، شهروند اهل ارومیه بازداشت و برای تحمل دوره محکومیت خود به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

آقای مکرمی تیرماه امسال توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و در شهریورماه از بازداشتگاه این نهاد به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و مدتی بعد نیز با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود.

کیوان مکرمی مدتی بعد توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخ لو به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

تا لحظه انتشار این خبر اطلاع دقیقی در رابطه با مصادیق مربوط به این اتهام به دست نیامده است.

آقای مکرمی در حال حاضر در بند ۳-۴ زندان ارومیه بسر می‌برد.

در خبری دیگر امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸ بهمن برین، شهروند اهل نقده با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، از زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.

آزادی وی با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

آقای برین آبان ماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده بود.

اتهام آقای برین “عضویت در گروه‌های سلفی” عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید