خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  طی ۸ ماه سال جاری؛ مرگ و مصدومیت ۹۹۳ کارگر در استان آذربایجان شرقی

طی ۸ ماه سال جاری؛ مرگ و مصدومیت ۹۹۳ کارگر در استان آذربایجان شرقی

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۹۳ کارگر در هشت ماهه امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی دچار حادثه شدند، گفت که از این تعداد ۹۲۴ کارگر مصدوم و ۶۹ کارگر جان خود را از دست داده‌اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، علی صفایی فرد مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی اظهار داشت: “۶۹ نفر در هشت ماهه امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده‌اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است”.

وی گفت: “طی این مدت تعداد ۹۲۴ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۵ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

او افزود: “در آبان ماه امسال ۱۰ نفر به علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲ نفر افزایش داشته است. همچنین در این مدت ۱۰۹ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که ۴ نفر از آن‌ها زن بودند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یک نفری را نشان می‌دهد”.

صفایی فرد خاطرنشان کرد: “تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۷ برابر با ۷۳ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده در سال ۹۷ برابر با یک هزار و ۳۰۶ نفر بود که از این تعداد ۴۰ نفر زن و یک هزار و ۲۶۶ نفر مرد بودند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید