خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  خسرو زرستان از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه بازگردانده شد

خسرو زرستان از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – خسرو زرستان، شهروند محبوس، امروز پنج‌شنبه ۱۹ دی ماه پس از یک هفته بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان این شهر بازگردانده شد. آقای زرستان در تاریخ ۱۴ دی ماه از بند سیاسی زندان ارومیه به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شده بود. خسرو زرستان آذرماه امسال توسط دادگاه انقلاب ارومیه به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خسرو زرستان، شهروند محبوس، امروز پنج‌شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸ با پایان مراحل بازجویی از  بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان ارومیه بازگردانده شد.

گفته می‌شود او در این یک هفته توسط ماموران اطلاعات سپاه در رابطه با پرونده خود که در آن به ۱۵ سال حبس محکوم شده، مجدداً مورد بازجویی قرار گرفته است.

این زندانی روز شنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۸، از بند سیاسی زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده بود.

خسرو زرستان، در تاریخ ۱۷ مردادماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند آبان ماه امسال در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد. او نهایتا آذرماه امسال توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۵سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده آقای زرستان با اعتراض به رای صادره به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده بود.

اتهام آقای زرستان، “محاربه از طریق عضویت در گروه های سلفی” عنوان شده بود.

خسرو زرستان، فرزند محی الدین شهروند اهل نقده است. وی تا پیش از این در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید