خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت علیرضا فرشی، توسط نیروهای امنیتی در تهران

بازداشت علیرضا فرشی، توسط نیروهای امنیتی در تهران

خبرگزاری هرانا – علیرضا فرشی، شهروند اهل مرند عصر امروز چهارشنبه ۱۸ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. ماموران در زمان بازداشت تعدادی از وسایل شخصی ازجمله لپ تاپ و تلفن همراه ایشان را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸، علیرضا فرشی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

ماموران در زمان بازداشت محل کار این شهروند را مورد بازرسی قرار داده و تعدادی از وسایل شخصی او ازجمله لپ تاپ و تلفن همراه ایشان را ضبط کرده و با خود بردند.

تا زمان تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

آقای فرشی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی را دارد.

علیرضا فرشی، در سال ۱۳۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به باغملک از توابع استان خوزستان محکوم شده بود. روز دوشنبه ۲ دی ماه جلسه دادگاه تجدیدنظر علیرضا فرشی به همراه سه هم پرونده‌ای خود به نام‌های بهنام شیخی، اکبر آزاد و حمید منافی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شده بود. از دلایل صدور حکم برای آقای فرشی مواردی از جمله: شرکت در مراسم‌ها خصوصی بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در سالهای ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، ارتباط با فعالان شهرهای مختلف برای سازماندهی مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری و راه‌اندازی یک دادخواست آنلاین که از مقامات ‌می‌خواهد زمینه برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری را فراهم کنند. همچنین ارسال نامه‌ای به دبیرکل یونسکو در تهران و درخواست کمک از این نهاد برای کسب مجوز برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زبانی مادری در تهران عنوان شده بود.

آقای فرشی، اهل شهرستان مرند واقع در استان آذربایجان شرقی و ساکن تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید