خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  چهلم جان باختگان اعتراضات آبان؛ تداوم بازداشت جعفر ابراهیمی در زندان رجایی شهر کرج

چهلم جان باختگان اعتراضات آبان؛ تداوم بازداشت جعفر ابراهیمی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، روز پنجشنبه ۵ دی ماه مصادف با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است. با گذشت ۱۳ روز از زمان بازداشت و علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده ابراهیمی تاکنون پاسخ روشنی از سوی مسئولین در خصوص اتهامات آقای ابراهیمی داده نشده و به آنها گفته شده قرار بازداشت او ۱۵ روز دیگر تمدید شده و با صدور قرار وثیقه نیز مخالفت شده است. آقای ابراهیمی به بیماری گوارشی مبتلا بوده و از زمان بازداشت تاکنون از دسترسی به داروهای خود محروم بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، با گذشت ۱۳ روز از زمان بازداشت کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

روز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه در پی مراجعه خانواده آقای ابراهیمی به زندان رجایی شهر و دادسرای کرج، به آنها گفته شده از آنجا که قرار بازداشت او ۱۵ روز دیگر تمدید شده و با صدور قرار وثیقه نیز مخالفت شده، تا دو هفته دیگر به هیچ وجه پیگیر وضعیت ایشان نباشند.

آقای ابراهیمی به بیماری گوارشی مبتلا بوده و از زمان بازداشت تاکنون از دسترسی به داروهای خود محروم بوده است.

به گفته نزدیکان آقای ابراهیمی، مسئولان امنیتی طی هفته نخست بازداشت وعده انتقال آقای ابراهیمی به بیمارستان را داده بودند که این وعده تاکنون محقق نشده است.

جعفر ابراهیمی روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸ مصادف با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی یک تماس تلفنی با خانواده خود از انتقال خود به زندان رجایی شهر خبر داده بود.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است”.

جعفر ابراهیمی با گذشت ۱۳ روز از زمان بازداشت کماکان به صورت بلاتکلیف و بدون حق دسترسی به وکیل در یکی از سلول‌های انفرادی اندرزگاه ۸ زندان رجایی شهر کرج مربوط به اطلاعات سپاه بسر می‌برد.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

روز یکشنبه ۱۵ دیماه، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، با انتشار بیانیه ای، ضمن اعتراض به بازداشت جعفر ابراهیمی خواهان آزادی هر چه سریعتر این فعال صنفی معلمان شده بود. در بخشی از این بیانیه آمده بود: “خانواده ابراهیمی همانند خانواده سایر بازداشت شدگان در بی خبری و سرگردانی به سر می‌برند و هیچ نهادی مسئولیتی دست کم در حد اطلاع رسانی درست از وضعیت آنان را، به عهده نمی‌گیرد. این در حالی است که ابراهیمی به صورت روزانه نیاز به مصرف دارو دارد و نرسیدن این داروها به ایشان شرایط جسمانی‌اش را به وضعیت خطرناکی خواهد رساند”.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید