خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مدیرعامل شرکت بازی‌ سازی «فن‌ افزار شریف» به دلیل بی حجابی و رقص در یک بازی رایانه ای به پلیس امنیت اخلاقی احضار شد

مدیرعامل شرکت بازی‌ سازی «فن‌ افزار شریف» به دلیل بی حجابی و رقص در یک بازی رایانه ای به پلیس امنیت اخلاقی احضار شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۴ دی‌ ماه، امیر حسین فصیحی، مدیر عامل شرکت بازی‌ سازی «فن‌ افزار شریف»، طی یادداشتی در صفحه شخصی توییتر خود اعلام کرده که به دنبال انتشار یکی از بازی‌ های رایانه‌ ای این شرکت به نام «فرزندان مورتا»، به پلیس امنیت اخلاقی احضار شده است. بی حجابی، رقص و غیر اسلامی بودن بعضی از مناسک موجود در این بازی، از جمله ایراداتی است که به آن وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایران اینترنشنال، روز شنبه ۱۴ دی‌ ماه ۱۳۹۸، امیرحسین فصیحی، مدیرعامل شرکت بازی‌ سازی «فن‌افزار شریف»، طی یادداشتی در صفحه شخصی توییتر خود اعلام کرده که به دلیل انتشار یکی از بازی‌‌های رایانه‌‌ای این شرکت به نام «فرزندان مورتا»، به پلیس امنیت اخلاقی احضار شده است.

فصیحی در این یادداشت نوشته است: “گفته شده در بازی رقص هست، بی‌حجابی هست، ذکری از خدا نیست، از جادو برای مبارزه با شیاطین استفاده شده و مراسم تدفینی وجود دارد که اسلامی نیست”.

وی همچنین از ارجاع به دادگاه در مرحله بعد خبر داده است.

گفتی است که امیرحسین فصیحی، مدیر عامل شرکت فن افزار شریف، یکی از شناخته شده ترین افراد در جامعه بازی‌سازی ایران است و بسیاری از بازی‌بازان خارجی، صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران را با نام عناوین تیم ایشان می‌شناسند.

نظارت بر بازار بازی‌های رایانه‌ای در ایران، بر عهده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است که از سال ۱۳۸۵ کار خود را آغاز کرده است. یکی از وظایف این بنیاد پایش محتوای بازی و میزان تطبیق آن با موازین اسلامی عنوان شده است. در همین راستا طرح جمع‌آوری بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز در دستور کار این بنیاد قرار گرفته و تاکنون به بهانه عدم تطبیق با موازین اسلامی، شمار زیادی از بازی‌های تولید شده توسط شرکت‌ها یا افراد دست اندر کار بازی در ایران را از توزیع منع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید