خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  عدم رسیدگی به وضعیت پروین محمدی، علیرغم آسیب دیدگی در زندان

عدم رسیدگی به وضعیت پروین محمدی، علیرغم آسیب دیدگی در زندان

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۳ دی ماه، پروین محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان کچویی کرج در پی آسیب دیدگی با دستبند و پابند به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده و بدون رسیدگی مناسب پزشکی به زندان بازگردانده شده است. خانم محمدی روز پنجشنبه در مسیر کارگاه زندان به دلیل یخ زدگی مسیر به زمین افتاده و از ناحیه سر و صورت دچار آسیب دیدگی، تاری دید و سردرد شده است. این فعال کارگری که در حال تحمل دوران حبس یک ساله خود در این زندان است، علیرغم درخواست مکرر جهت انتقال به زندان و یا بند ویژه متهمان سیاسی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند عمومی نگهداری می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۱۳ دی ماه ۹۸، پروین محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان کچویی کرج در پی آسیب دیدگی با دستبند و پابند به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده و بدون رسیدگی مناسب پزشکی به زندان بازگردانده شده است.

بر اساس این گزارش، پروین محمدی هنگام رفتن به سمت کارگاه به زمین افتاده و از ناحیه سر و صورت دچار آسیب و کبودی می شود. شب قبل محوطه زندان شستشو شده بود و به دلیل سرما یخزده و لغزنده بوده است و همین باعث وقوع این اتفاق شده است. پروین محمدی در پی این حادثه دچار تاری دید و سردرد شدید شده است.

نهایتاً ساعت ۲ بعد از ظهر به دنبال اعتراض پروین محمدی، پس از ساعت ها تعلل، با دستبند و پابند به بیمارستان منتقل شده و پس از انجام سی تی اسکن، بدون انجام هیچ نوع درمانی به بند بازگردانده می شود.

لازم به ذکر است، پروین محمدی به همراه دو تن دیگر از فعالین کارگری به نام‌های علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده در شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی روز شنبه ۱۶ آذر ماه ۹۸، با مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان کچویی منتقل شد.

پروین محمدی از همان ابتدای ورود به زندان درخواست اجرای اصل تفکیک جرائم کرده است و طبق مقررات باید دوران حبس خود را در بند زندانیان سیاسی و امنیتی بگذراند و یا به زندانی منتقل شود که بند جداگانه ای برای زندانیان امنیتی داشته باشد.

مسئولین زندان و قوه قضائیه غالباً و برای اعمال فشار بر فعالین کارگری و اجتماعی با زیر پا گذاشتن قانون تفکیک جرائم، زندانیان سیاسی را در بند جرائم عمومی نگهداری می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید