خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در شهرهای گرمی مغان، ساوه، تبریز، گچساران و آباده دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر جان خود را از دست داده و ۵ کارگر دیگر نیز مصدوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، کریم نوری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل گفت: “مرد ۵۸ ساله ساکن شهرستان گرمی مغان هنگام جوشکاری در اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست داد”.

بر اساس این گزارش، به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر انتقال مصدوم دچار برق‌گرفتگی به بیمارستان ولایت شهرستان گرمی ماموران کلانتری این شهرستان به محل اعزام شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: “علیرغم تلاش کادر درمانی بیمارستان، این مرد بر اثر سوختگی شدید جان خود را از دست داد”.

گرمی مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

مرگ یک راهدار در اردستان

به گزارش ایسنا، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اردستان از مرگ راهدار اردستانی حین ایمن‌سازی محور مهاباد – اردستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، روز دوشنبه ۹ دی ماه ۹۸، در یک عملیات جاده ای، یک راهدار ۶۳ ساله که در حال ایمن سازی و پاکسازی جاده بود بر اثر برخورد با یک کامیون جان خود را از دست داد.

شهرستان اردستان در شمال شرقی استان اصفهان واقع شده است.

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در ساوه

به گزارش فارس، روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، احمدعلی امینی، سرپرست مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس شهرستان ساوه در استان مرکزی از فوت یک نفر بر اثر انفجار کپسول گاز و در حادثه ای دیگر از مصدومیت سه کارگر در شهرک صنعتی این شهر خبر داد.

وی گفت: “حوالی ساعت ۱۸ روز سه شنبه خبری مبنی بر انفجار کپسول گاز در بلوار آزادی ساوه به مرکز پیام اورژانس مخابره شد که بلافاصله نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام و فرد مصدوم را که دچار جراحات شدید شده بود به بیمارستان شهید چمران منتقل کردند”.

امینی تصریح کرد: “متاسفانه علیرغم تلاش کادر بیمارستانی فرد مصدوم که حدودا ۶۰ سال سن داشت به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد”.

امینی همچنین از مصدومیت سه کارگر در حوادث شهرک صنعتی خبر داد و اضافه کرد: “یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع دچار تروما به کمر و راهی بیمارستان شد و در دیگر حادثه رخ داده در شرکت پیچ سازان، دو کارگر مصدوم و راهی مراکز درمانی شدند”.

مصدومیت یک کارگر در تبریز

به گزارش ایسنا، روز سه شنبه ۱۰ دی ماه، ریزش آوار دیواره ساختمان نیمه کاره‌ای در خیابان سعدی تبریز ،کارگر ۳۶ ساله را مصدوم و روانه بیمارستان کرد.

بر اساس این گزارش، ریزش دیواره محل گودبرداری ساختمان در حال احداث موجب گرفتاری و آسیب دیدگی ناحیه اندام‌های پایین تنه این کارگر شده بود.

آتش نشانان، کارگر مصدوم را با رعایت اصول ایمنی به بیرون منتقل کرده و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند.

مرگ یک کارگر در گچساران

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، برخی منابع کارگری از مرگ یک کارگر حدودا ۶۰ ساله حین کار در یک حوضچه پرورش ماهی واقع در منطقه خیرآباد روستای مردان شهرستان گچساران خبر دادند.

بر اساس این گزارش، بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که این کارگر هنگام کار در یک حوضچه پرورش ماهی روستای مردان بر اثر سقوط در آب دچار خفگی شده است و به همین دلیل امکان امدادرسانی به وی نبوده است. این کارگر بلافاصله در محل جان خود را از دست داده است.

فرج الله استلاحی، بخشدار مرکزی گچساران ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه، گفت: “امدادگران پیکر این کارگر را از حوضچه آب بیرون کشیده شده و برای اقدامات قانونی به پزشکی انتقال یافته است”.

مصدومیت یک کارگر در آباده 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست آتش نشانی شهرداری آباده در استان فارس گفت: “در پی تماس با مرکز، مبنی بر گرفتار شدن پای کارگر در دستگاه بازیافت در شهرک صنعتی آباده، سریعا یک تیم امداد و نجات به محل اعزام شد”.

حیدرپناه افزود: “آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه ، اقدام به رهاسازی پای کارگر با دستگاه فک هیدرولیک و انتقال وی به اورژانس بیمارستان کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید