خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  کودک آزاری؛ پدر متهم به آزار کودک مبتلا به اوتیسم تحت تعقیب قرار گرفت

کودک آزاری؛ پدر متهم به آزار کودک مبتلا به اوتیسم تحت تعقیب قرار گرفت

خبرگزاری هرانا – مهتاب حسینی رئیس اداره بهزیستی سیرجان گفت “دختر نوجوان سیرجانی که تحت سرپرستی مادرش زندگی می کرد بعد ازمرگ مادر در اثر تصادف، به پدر و همسر پدرش سپرده شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کودک مبتلا به اوتیسم توسط پدر خود مورد آزار قرار گرفت.

مهتاب حسینی رئیس اداره بهزیستی سیرجان گفت: دختر ۱۴ ساله سیرجانی که تحت سرپرستی مادرش زندگی می کرد بعد ازمرگ مادر در اثر تصادف، به پدر و همسر پدرش سپرده شد و بعد از گذشت مدتی توسط پدر خود  تحت آزار جسمی و سوختگی بدنی قرار می گیرد.

رئیس اداره بهزیستی سیرجان تصریح کرد: بعد از اطلاع این کودک آزاری، بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، مشخص شده پدرکودک سیرجانی با انگیزه‌های مالی این کودک را آزار داده است و این دختر بعد از فوت مادر تنها وارث قانونی مادر بوده  و ظاهرا همین مسأله دلیل کودک‌آزاری بوده است.

او افزود: دختر ١۴ ساله‌ای که مورد کودک‌آزاری شدید قرار گرفته است، مبتلا به اوتیسم است واز این جهت قدرت دفاع یا گزارش آزار را نداشته است.

حسینی گفت: بیتا از ناحیه دست، آرنج و پا دچار سوختگی شدید است، همچنین در ناحیه دست و پا شکستگی دارد.

رئیس اداره بهزیستی سیرجان اظهار نظر درباره سایر جزئیات پرونده را در حیطه وظایف دستگاه قضائی دانست و گفت: شواهد نشان می‌دهد پدر بیتا مدت‌ها اجازه نمی‌داده است دخترش با خانواده مادری‌اش ملاقات کند و پس از برملا شدن این کودک‌آزاری، دادستانی سیرجان تحقیقات درباره پرونده را آغاز کرده است.

قاضی محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان نیز درباره آخرین وضع پرونده بیتا گفت: بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، احتمالا پدر این دختر با انگیزه‌های مالی این کودک را آزار داده است و آدرس دقیقی از پدر او نداریم، اما دستور جلب او صادر شده است تا بازجویی شود.

دادستان سیرجان، افزود: علاوه بر کودک‌آزاری، صدمه بدنی عمدی که جزو جنایات علیه تمامیت جسمانی اشخاص است از عناوین اتهامی پدر  بیتا است.

هر چند تعیین میزان مجازات بستگی به نظر دادگاه دارد، اما به طور کلی مجازات کودک‌آزاری حداکثر ۶ ماه حبس دارد که دستگیری پدر بیتا ابعاد مبهم این پرونده کودک‌آزاری را روشن می‌کند.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.ko

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید