خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان خلیل آباد

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان خلیل آباد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۸ دی ماه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد در استان خراسان رضوی از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متخلف محیط زیست در این شهرستان خبر داد. بنا بر گفته وی متهم به چهار ماه حبس محکوم شده بود که این رای دادگاه کیفری شهرستان خلیل آباد، با ۵۴۱ ساعت خدمت عمومی آبیاری فضای سبز مجموعه ورزشی این شهرستان در مدت دو سال جایگزین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از صدا و سیما، روز یکشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۸، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متخلف محیط زیست در این شهرستان خبر داد.

سعید شفیعیان ضمن اعلام این خبر گفت: ” با رای دادگاه یک متخلف به دلیل رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی و بهداشتی در تخلیه پسماند و فاضلاب به چهار ماه حبس محکوم شده بود.  به پیشنهاد این اداره و صلاحدید قاضی قاسمیان مزار، ریاست شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان خلیل آباد، مجازات حبس با ۵۴۱ ساعت خدمت عمومی آبیاری فضای سبز مجموعه ورزشی این شهرستان در مدت دو سال جایگزین شد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید