خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی/معوقات کارانه پرستاران کشور

معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی/معوقات کارانه پرستاران کشور

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری خرم آباد، کارگران شاغل در کارخانه کنتورسازی قزوین و بیش از ۲ هزار کارگر شاغل در پروژه‌های عمرانی استان خراسان شمالی از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. همچنین پرستاران مشغول در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا ۱۴ ماه معوقات کارانه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، دیروز شنبه ۷ دی‌ماه ۱۳۹۸، سجاد بابایی، عضو شورای شهر خرم‌آباد از معوقات مزدی کارگران شهرداری این شهر خبر داد.

بابایی ضمن اعلام این خبر گفت: “کارگران شهرداری ۵ ماه و کارکنان شهرداری حدود ۴ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند”.

وی افزود: “منبع اصلی درآمد شهرداری خرم‌آباد وابسته به ساختمان سازی است و قوانین شهرداری باعث شده که تعداد طبقات در بعضی از محلات شهر کاهش پیدا کند و به همین علت طی دو سال گذشته میزان ساخت و ساز در خرم‌آباد به کمترین مقدار ممکن رسیده است”.

بابایی با اشاره به اینکه علاوه بر قوانین شهرداری شرایط اقتصادی کشور نیز در این موضوع تاثیر گذار است، ادامه داد: “ کاهش پروانه ساخت و ساز در خرم‌آباد و رتبه یک تورم مسکن لرستان نشان از اشتباهات شهرداری‌‌های استان در وضع قوانین ساخت و ساز دارد”.

معوقات کارانه پرستاران کشور

به گزارش ایلنا، معوقات کارانه پرستاران شاغل در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ۱۰ تا ۱۴ ماه در خیلی از استان‌های کشور رسیده است.

بر اساس این گزارش، پرستاران کشور نسبت به عدم تحقق مطالبات پرستاران در حوزه نظام پرداخت حقوق و سهمیه استخدامی از عملکرد وزارت بهداشت و درمان انتقاد کردند.

پرستاران با بیان اینکه مطالبات آن‌ها در خصوص اضافه‌کاری و دستمزد در برخی شهرها به‌ روزرسانی نشده است، اعلام کردند: “دانشگاه‌های علوم پزشکی علت عدم به‌روزرسانی مطالبات را مبالغ بالای مطالبات پرسنل اعلام می‌کنند. این در حالی است که درصد بالایی از بدهی بیمارستان به پرسنل مربوط به تعداد محدودی از کادر پزشکی است و بدهی بیمارستان به بیش از ۸۰ درصد پرسنل بیمارستان‌ها رقم کمتری نسبت به کل بدهی بیمارستان را شامل می‌شود”.

معوقات مزدی کارگران پروژه‌های عمرانی خراسان شمالی

به گزارش ایرنا، کارگران مشغول در پروژه‌های عمرانی استان خراسان شمالی، ۱۷۰ میلیارد ریال از پیمانکاران مطالبه دارند که بیشترین آن مربوط به  پیمانکاران پروژه های راهسازی و سدسازی است.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: “شمار این کارگران بیش از ۲ هزار نفر است و امید می‌رود تا ۴۰ روز دیگر، مطالبات این قشر به صفر برسد”.

معوقات مزدی کارگران کارخانه کنتورسازی ایران

به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در کارخانه کنتورسازی قزوین علیرغم از سرگیری تولید در این واحد تولیدی، همچنان ۲۶ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

این کارگران اعلام کردند: “از ابتدای آبان سال جاری که فعالیت تولیدی این کارخانه از سر گرفته شده است، با آزادسازی قطعات و محصولات خریداری شده این کارخانه از گمرک، حدود ۱۲ هزار کنتور تولید کرده‌ایم که هنوز به فروش نرسیده و وزارت نیرو که پیش از این خریدار محصولات این کارخانه بود نیز در حال حاضر کنتورهای مورد نیاز خود را از دلالان واسطه‌ای خریداری می‌کند”.

بنابر گفته این کارگران، مطالبات آنها مربوط به شش ماه حقوق سال ۹۵ به همراه عیدی و پاداش، چهار ماه در سال ۹۶، شش ماه در سال ۹۷ و هشت ماه سال جاری می‌شود که فقط ۷۰ درصد از حقوق و بیمه آبان ماه به همراه حق بیمه‌ی چهار ماه نخست سال جاری به آنان پرداخت شده است”.

این کارگران که بیش از ۱۵ سال سابقه کار در این کارخانه را دارند، به دلیل مشکلات معیشتی بیش از این نمی‌توانند منتظر پرداخت دستمزدشان بمانند و به همین دلیل از مسئولان دولتی در استان قزوین از جمله استانداری خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید