خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  از ابتدای سال جاری تاکنون؛ مرگ ۷۹ شهروند در پی خودکشی با مصرف قرص برنج در مازندران

از ابتدای سال جاری تاکنون؛ مرگ ۷۹ شهروند در پی خودکشی با مصرف قرص برنج در مازندران

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام پزشکی قانونی مازندران، از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۹ شهروند در پی اقدام به خودکشی با مصرف قرص برنج در این استان جان خود را از دست داده‌اند. این گزارش نشان می‌ دهد که بیشترین آمار خودکشی با قرص برنج مربوط به شهرستان‌های بابل، ساری و میاندرود هر کدام با ۱۵ نفر و کمترین هم با یک نفر در شهرستان‌های بهشهر، چالوس و جویبار رخ داده است. همچنین مطابق این آمار طی سال‌ های ۹۵ ، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۶۷ نفر ، ۸۸ نفر و ۹۲ نفر با مصرف قرص برنج در این استان دست به خودکشی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۹ شهروند در پی اقدام به خودکشی با مصرف قرص برنج در این استان جان خود را از دست داده‌اند. این رقم در مقایسه با آمار سال گذشته ۴۰ درصد افزایش دادشته است.

طبق گزارش پزشکی قانونی مازندران، از مجموع ۷۹ مرگ ناشی از مسمومیت با قرص برنج در سال جاری ۵۱ نفر مرد و ۲۸ نفر زن هستند و بیشترین آمار فوتی نیز با ۱۴ نفر مربوط به ماه آبان است.

مطابق این آمار طی سال‌های ۹۵ ، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۶۷ نفر ، ۸۸ نفر و ۹۲ نفر با مصرف قرص برنج در این استان دست به خودکشی زدند.

گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می‌دهد که امسال بیشترین آمار خودکشی با قرص برنج مربوط به شهرستان‌های بابل، ساری و میاندرود هر کدام با ۱۵ نفر بوده و کمترین هم با یک نفر در شهرستان‌های بهشهر، چالوس و جویبار رخ داده است.

اگرچه  ۱۴ سال از بخشنامه ممنوعیت واردات قرص برنج می‌گذرد و حدود ۱۱ سال هم از ممنوعیت خرید و فروش آزاد آن سپری می‌شود، اما آمارهای خودکشی پزشکی قانونی با مصرف قرص برنج هر ساله رو به افزایش است.

لازم به ذکر است که پیشتر در سال ۱۳۹۷ وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران گزارش کرده بود که سالانه حدود ۱۰۰ هزار نفر در ایران اقدام به خودکشی می کنند که روزی ۶ نفرشان جان خود را از دست می دهند. این آمارها نشان می دهد بیشتر افرادی که خودکشی می کنند بین ۱۵ تا ۳۵ سال سن دارند و ۵۸ درصد افرادی که در ایران جان خود را بر اثر خودکشی از دست می دهند، زیر ۳۵ سال هستند.  احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی نیز در اردیبهشت سال جاری در این خصوص اعلام کرده بود که آمار خودکشی در ایران به علت اثرات نامطلوب آن اعلام نمی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید