خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم حبس برای یک متهم سیاسی در ایلام/ یوسف احمدی بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان اشنویه شد

صدور حکم حبس برای یک متهم سیاسی در ایلام/ یوسف احمدی بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان اشنویه شد

خبرگزاری هرانا –  احمد شاهد، شهروند ایلامی که روز ۸ مهرماه ۹۷ به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۳ آذرماه ۹۷ با تودیع وثیقه موقتا آزاد شده بود توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین در گزارشی دیگر یوسف احمدی شهروند اهل اشنویه جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و راهی زندان این شهر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته “احمد شاهد” فرزند رضا از اهالی شهرستان ایلام به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” از سوی دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری و ممنوعیت فعالیتهای رسانه‌ای محکوم شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “احمد شاهد که عضو نیروهای بسیج و مسئول یکی از پایگاههای اطلاع‌رسانی این سازمان بود، به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام از طریق دراختیارقراردادن اطلاعات محرمانه بازداشت شده بود و پس از صدور رای دادگاه، علاوه بر ممنوعیت فعالیتهای رسانه‌ای، از کار خود برکنار شده است.”

این شهروند روز یکشنبه ۸ مهرماه ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی در ایلام بازداشت و روز ۳ آذرماه ۹۷ با اتمام بازجوییها پس از تودیع وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

همچنین در گزارشی دیگر یوسف احمدی، شهروند اهل اشنویه طی روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان این شهر شد.

پیش از این روز دوشنبه ۲ دی‌ماه ۱۳۹۸، دو متهم دیگر این پرونده در اشنویه به نام‌های “محمدامین قاضی، فرزند کریم” و “کامل احمدی خانلر، فرزند محمد” بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان این شهر شدند. همچنین در روز یکشنبه ۱ دی‌ماه، “کوروش عزیزی،فرزند محمدامین” بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اشنویه منتقل شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “اخیرا حکم چهار سال حبس این شهروندان در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایحان غربی به سه سال حبس کاهش پیدا کرده و تایید شده بود.”

پیشتر، این شهروندان به همراه سه تن دیگر به نامهای “ابوبکر میناپاک” فرزند کریم، “مغدید محمدزاده” فرزند رحیم و “طیب بامروت” فرزند محمد به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” از سوی دادسرای عمومی و انقلاب اشنویه هر کدام به چهار سال حبس محکوم شده بودند.

این افراد مردادماه ۹۷ توسط نیروهای سپاه ارومیه بازداشت و نهایتا با اتمام بازجویی‌ها کامل احمدی، محمد امین قاضی، کوروش عزیزی در تاریخ ۲۵ شهریورماه، هر کدام با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

احمد شاهد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید