خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم بازداشت عباس چلداوی در زندان شیبان اهواز؛ بیماری قلبی و نگرانی ها

تداوم بازداشت عباس چلداوی در زندان شیبان اهواز؛ بیماری قلبی و نگرانی ها

خبرگزاری هرانا – عباس چلداوی، شهروند اهل اهواز پیشتر در تاریخ ۲۲ آبان ماه امسال در جریان اعتراضات به مرگ مشکوک حسن حیدری شاعر منتقد اهوازی توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از مدتی به زندان شیبان اهواز منتقل شد. آقای چلداوی از بیماری قلبی رنج می‌برد و از زمان بازداشت تاکنون از دسترسی به داروهای خود محروم مانده؛ امری که جان او را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳ دی‌ماه ۱۳۹۸، با گذشت حدود ۴۰ روز از بازداشت عباس چلداوی، شهروند اهل اهواز، او کماکان از دریافت داروهای پس از عمل خود در زندان شیبان اهواز محروم مانده است.

علیرغم مراجعه مکرر خانواده چلداوی مسئولان قضایی و امنیتی اهواز از رساندن داروهای ایشان سر باز می زنند و این امر جان او را به خطر انداخته است.

 علی چلداوی، برادر عباس چلداوی در این خصوص گفت: “وضعیت سلامت برادرم وخیم است و داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی به دست او نمی رسد. مطابق با گفته مسئولان ما داروها را به داروخانه امام جعفر صادق فرستادیم اما مسئولان زندان شیبان اهواز اعلام کردند که دارویی دریافت نکرده اند.  برادر من در بازداشت موقت بسر مى برد و نیاز مبرم به دارو، مراجعه به پزشک متخصص قلب و بیمارستان دارد. ما به شدت نگران وضعیت او هستیم و مسئولیت امنیت جانی برادرم با نهاد بازداشت کننده او است”.

وی همچنین در خصوص بازداشت آقای چلداوی افزود: “عباس چلداوی به جهت انجام عمل فنر قلبی (بالن زدن قلب ) امکان حضور در اعتراضات را نداشته است و تنها به دلیل فعالیت های پیشین خود توسط نهادهای امنیتی بدون دلیل بازداشت شده است”.

 آقای چلداوی پیشتر در تاریخ ۲۲ آبان ماه امسال، در جریان اعتراضات نسبت به مرگ مشکوک حسن حیدری شاعر منتقد اهوازی توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت و پس از مدتی با پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

عباس چلداوی، ۳۸ ساله، فرزند فرهود از اهالی کوی علوی شهر اهواز است. او هم اکنون در بند ۵ زندان شیبان اهواز در کنار برادر خود، عبدالله چلداوی که با گذشت بیش از یکسال کماکان در بازداشت موقت بسر میبرد، زندانی است.

حسن حیدری شهروند اهل اهواز و شاعر معترض محلی، روز یک‌شنبه ۱۹ آبان‌ماه ۹۸، در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل شده و جان خود را از دست داد. برخی از شهروندان اهوازی مرگ حسن حیدری را مشکوک خوانده و روز گذشته با حضور در خیابان های اهواز، دست به تجمع اعتراضی زده بودند. حسن حیدری ۲۶ ساله، مرداد‌ماه ۹۷ توسط ماموران وزارت اطلاعات در اهواز بازداشت و در تاریخ ۲۶ شهریورماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید