خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بی خبری از وضعیت سه شهروند بازداشتی در کرمانشاه

تداوم بی خبری از وضعیت سه شهروند بازداشتی در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – صحبت امیدی، خلیل اسدی بوژانی و محی الدین اصغری شهروندان اهل کرمانشاه اوایل آذرماه امسال و پس از اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منازل خود در کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه منتقل شدند. این شهروندان علیرغم گذشت نزدیک به یک ماه کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برند و در این مدت از حق دسترسی به وکیل و تماس با خانواده‌های خود محروم بوده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صحبت امیدی، خلیل اسدی بوژانی و محی الدین اصغری شهروندان اهل کرمانشاه در اوایل آذرماه امسال و پس از اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای اطلاعات سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در کرمانشاه منتقل شدند.

ماموران در زمان بازداشت آقای اسدی بوژانی را مورد ضرب و شتم قرار داده و ضمن بازرسی منزل، برخی از وسایل شخصی او را نیز ضبط کرده و با خود برده اند.

خلیل اسدی پس از بازداشت طی تماس کوتاهی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه سازمان اطلاعات سپاه خبر داده است.

آقای امیدی نیز گفته می‌شود در زمان بازداشت با شلیک نیروهای امنیتی زخمی شده و بدون طی مراحل درمانی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده است.

صحبت امیدی و محی الدین اصغری طی روزهای گذشته جهت تفهیم اتهام به شعبه یک بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه منتقل و مجددا به بازداشتگاه بازگردانده شده اند.

این شهروندان در این مدت از حق دسترسی به وکیل و تماس با خانواده خود محروم بوده اند و از آخرین وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است که خلیل اسدی و صحبت امیدی از باورمندان به آیین یارسان هستند.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه هرانا در رابطه با این اعتراضات نسخه دوم گزارش جمع بندی خود را منتشر کرد. تعداد ۷۱۳۳ بازداشت در جریان اعتراضات حاصل جمع بندی منابع دولتی و غیردولتی در این گزارش مستند شده است؛ هر چند با توجه به گستره اعتراضات و میزان خشونت ها رقم واقعی دستگیر شدگان تا چند برابر این رقم قابل تصور باشد.

در خصوص کشته شدگان این اعتراضات نیز مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران آماری بالغ بر چند صد تن را برآورد کرد.

نسخه کامل این گزارش را با نام “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید