خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در شهرکرد/ صدور بیش از پنج هزار حکم جایگزین حبس طی سال جاری در استان آذربایجان غربی

صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در شهرکرد/ صدور بیش از پنج هزار حکم جایگزین حبس طی سال جاری در استان آذربایجان غربی

برگزاری هرانا – دو متهم در شهر کرد به پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های موجود در محیط‌ زیست مناطق اطراف شهر سورشجان به میزان ۲۷۰ ساعت محکوم شدند. این متهمان در حین زنده‌گیری پرندگان در شهرستان شهرکرد بازداشت و به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند. همچنین رئیس دادگستری استان آذربایجان‌غربی از صدور پنج هزار و ۶۰۰ مورد حکم جایگزین حبس طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دو متخلف زیست محیطی در حین زنده‌گیری ۴ قطعه پرنده سهره طلایی در شهرستان شهرکرد بازداشت و به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. 

شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری، گفت: “پس از بررسی پرونده، جهت اجرای مجازات جایگزین حبس، دستگاه قضا حبس متهمان را به پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های موجود در محیط‌ زیست منطقه چشمه مایک واقع در حوالی شهر سورشجان به میزان ۲۷۰ ساعت تبدیل کرد”.

وی افزود: “این تصمیم با درنظر گرفتن نداشتن سابقه محکومیت کیفری متهمان، اعلام موافقت آنها، فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی نسبت به محیط زیست گرفته شده است و چنانچه متهمان از اجرای حکم تخلف کنند، تعقیب قانونی و مجازات لازم برای آنها در نظر گرفته خواهد شد”.

همچنین به گزارش ایرنا، امروز ۲ دی ماه ۱۳۹۸، علی اکبرگروسی، رییس دادگستری آذربایجان‌غربی از صدور پنج هزار و ۶۰۰ مورد حکم جایگزین حبس طی سال جاری در این استان خبر داد.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید