خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  شش تن از کارگران هفت تپه از اتهامات مطروحه تبرئه شدند

شش تن از کارگران هفت تپه از اتهامات مطروحه تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲ دی ماه ۹۸، فرزانه زیلابی، وکیل ۶ تن از کارگران هفت تپه از ابلاغ حکم برائت موکلینش خبر داد. این شهروندان در مهرماه سال جاری در پی تجمعات و درخواست مطالبات خود بازداشت شده و هفته گذشته توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان شوش به اتهام “اخلال در نظم عمومی” مورد محاکمه قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۸، فرزانه زیلابی، وکیل ۶ تن از کارگران هفت تپه از ابلاغ حکم برائت موکلینش خبر داد.

بر اساس این گزارش، ۶ کارگر این مجتمع به نام های یوسف بهمئی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر، ایمان اخضری، مسلم چشم خاور و محمود خدایی از اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق انجام حرکات نامتعارف بوسیله تحریک کارگران به ایجاد اعتصاب و تجمع غیرمجاز منجر به اخلال در روند تولید شرکت” تبرئه شدند.

در جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروندان ضمن ایراد نسبت به عنوان اتهامی و تٲکید بر غیر مستند بودن گزارش پلیس اطلاعات، قوانین و مقررات موضوعه داخلی و بین المللی مبنی بر قانونی بودن تجمعات صنفی کارگران ،بر شمرده شد.

گفتنی است در دادنامه صادره، به “غیر مستند بودن” گزارش اولیه پلیس اطلاعات شهرستان شوش و صنفی و مسالمت آمیز بودن تجمعات کارگران تٲکید شده است.

لازم به ذکر است، این کارگران روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۸ در پی تجمعات و درخواست مطالبات خود بازداشت شده بودند که تعدادی از کارگران ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده و ۶ تن دیگر پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم دادیاری دادگستری شوش و علیرغم تعیین قرار وثیقه در بازداشت بودند.

دادستان استان خوزستان مدعی شده بود “این افراد در رابطه با شکایت خصوصی کارفرمای شرکت کشت و صنعت هفت تپه با تشکیل پرونده قضایی بازداشت شده اند”.

این شهروندان روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه، توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان شوش به ریاست قاضی سراج محاکمه شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید