خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت و ضرب و شتم یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در مریوان

بازداشت و ضرب و شتم یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در مریوان

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۳۰ آذرماه، یک شهروند در شهرستان مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و ساعاتی بعد، در حالی که از نواحی مختلف بدن به شدت آسیب دیده بود در یکی از میدان های شهر رها شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸، یک شهروند در مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ضرب و شتم با وضعیت نامناسب جسمی در خیابان رها شده است.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروند “شورش قادری” ۳۳ ساله، فرزند فتح‌الله از اهالی روستای بوریدر از توابع شهرستان سروآباد عنوان شده است.

پیکر وی ساعاتی پس از بازداشت در میدان نوروز مریوان توسط کارکنان شهرداری پیدا شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “شورش قادری ابتدا به بیمارستانی در مریوان و سپس به سنندج منتقل شده و پزشکان وضعیتش را وخیم گزارش کرده‌اند. او از ناحیه‌ی پشت، لگن، نخاع، گردن و چند جای دیگر به شدت آسیب دیده است”.

این منبع مطلع افزود: “وی دقایقی هوشیاری خود را به دست آورده و گفته است که توسط ماموران به ظن شرکت در اعتراضات بازداشت و شکنجه شده است”.

لازم به ذکر است تاکنون پیگیری خانواده‌ی قادری از طریق مراکز قضایی و امنیتی جهت روشن‌شدن این مسئله نتیجه‌ای در پی نداشته و نهادهای امنیتی از بازداشت وی اظهار بی اطلاعی کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید