خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  چهار شهروند بازداشتی در کرمانشاه با تودیع قرار آزاد شدند

چهار شهروند بازداشتی در کرمانشاه با تودیع قرار آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – عباس جلیلیان، نویسندە و پژوهشگر، سهراب مرادی، فعال مدنی اهل کرمانشاه و داریوش مرادی و احمد بساطی عصر امروز یکشنبه ۲ دی ماه با تودیع قرار کفالت آزاد شدند. این شهروندان پیشتر در روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه کرمانشاه منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۸، عباس جلیلیان، سهراب مرادی داریوش مرادی و احمد بساطی با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان دادرسی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه کرمانشاه آزاد شدند.

اتهامات مطرح شده علیه این شهروندان “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “عضویت در گروه ها و شبکه ها به قصد اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده است.

عباس جلیلیان و سهراب مرادی روز یکشنبه ۲۴ آذرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در کرمانشاه منتقل شده بودند.

داریوش مرادی و احمد بساطی نیز در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در منازل خود بازداشت شده بودند. گفته می‌شود ماموران در زمان بازداشت این افراد اقدام به تفتیش منزل آنها کرده بودند.

عباس (ئاکو) جلیلیان نویسنده و پژوهشگر بوده و از جمله آثار وی می توان به کتابهای “ره نگامه” و “سیمینه و زرینه” اشاره کرد.

سهراب و داریوش مرادی نیز از نویسندگان سایت فرهنگی-ادبی «هساره» هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید