خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۱۴۹ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۱۴۹ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران به اتهام آزار و اذیت جنسی، در کنار سایر مجازات ها به ۱۴۹ ضربه شلاق محکوم شد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، رسیدگی به این پرونده با شکایت یک زن جوان از یک مرد ۲۹ ساله تبعه افغانستان، در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، طبق اظهارات شاکی در هنگام عدم حضور شوهر وی، این مرد با پریدن از روی دیوار، وارد خانه شده و زن جوان را ضمن کتک زدن و تهدید، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

به دنبال شکایت این زن، متهم بازداشت و توسط دادگاه کیفری تهران محاکمه شد.

متهم در جلسه دادگاه منکر آزار زن جوان شد و گفت: “قبول دارم از روی دیوار به داخل حیاط پریدم اما زن جوان را آزار ندادم”.

با توجه به شواهد و گزارش پزشک قانونی، دادگاه این مرد را از اتهام تجاوز تبرئه و وی را به جرم ورد به عنف به ۴ سال و نیم زندان، به جرم تهدید زن جوان به قتل به ۳ سال زندان و ۱۴۹ ضربه شلاق و همچنین پرداخت دیه به خاطر ضرب و شتم زن جوان محکوم کردند.

گفتنی است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید