خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران به اتهام آزار و اذیت جنسی، در کنار سایر مجازات ها به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از جوان آنلاین، رسیدگی به این پرونده از اوایل آذر ماه سال جاری به دنبال شکایت یک زن ۴۲ ساله آغاز شد.

بر اساس این گزارش، زن میانسال جهت مصاحبه کاری به یک رستوران در یکی از مجمتع تجاری تهران رفته بود که پس از اتمام مصاحبه و خروج وی از رستوران فردی از اهالی پاساژ به بهانه رساندن وی به منزلش، این زن میانسال را در پارکینگ همان مجمتع تجاری مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده که با رسیدن ماموران حراست پارکینگ وی بازداشت شده است.

متهم توسط شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد و در دادگاه گفت: “در یکی از مراکز تجاری غرب تهران کارمند هستم. روزی که شاکی برای استخدام در یکی از رستوران‌های این مجموعه به پاساژ آمده بود، او را راهنمایی کردم. بعد از ساعتی زن جوان را دیدم که در حال گریه کردن بود و می‌گفت درخواستش را قبول نکردند. همین بهانه‌ای شد تا با من درد دل کند. دلم برایش سوخت و همین بهانه آشنایی من با او شد”.

وی افزود: “ما با رضایت خودش با هم وارد رابطه شدیم. در اتاقک بودیم که مأموران حراست پارکینگ به آنجا آمدند. شاکی با دیدن مأموران شروع به داد و فریاد کرد و به آن‌ها گفت که او را با تهدید چاقو مجبور به رابطه کرده‌ام”.

در پایان دادگاه متهم را به ۹۹ ضربه شلاق و یک‌ سال تبعید محکوم کرد.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید