خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم اعزام به بیمارستان؛ از دست دادن هوشیاری رحیم غلامی در زندان اردبیل

عدم اعزام به بیمارستان؛ از دست دادن هوشیاری رحیم غلامی در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل روز دوشنبه ۲۵ آذرماه به دلیل مشکلات تنفسی و عود بیماری کلیوی برای مدتی هشیاری خود را از دست داد و به بهداری زندان اردبیل منتقل شده است. آقای غلامی علیرغم وضعیت نامناسب جسمی از اعزام به بیمارستان محروم مانده است. وی در بند ۱ زندان اردبیل بدون اجرای اصل تفکیک جرائم در میان زندانیان جرائم خشن، دوران محکومیت یک ساله خود را سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل به دلیل مشکلات تنفسی و عود بیاری کلیوی برای مدتی هشیاری خود را از دست داده و به بهداری زندان اردبیل منتقل شده است.

به گفته یک منبع مطلع، علیرغم نبود امکانات درمانی لازم در بهداری زندان، مسئولان زندان اعزام آقای غلامی به بیمارستان را به دستور مسئولین امنیتی منوط دانسته اند و پزشکان بهداری زندان نیز تنها به تجویز داروهای مسکن اکتفا می کنند.

هرانا پیشتر در گزارشی از عدم اعزام به بیمارستان این شهروند خبر داده بود. حال عمومی رحیم غلامی که از تاریخ ۲۶ شهریورماه سال جاری جهت تحمل دوران حبس یک ساله خود راهی زندان شده بود، به دلیل عود بیماری کلیوی (کلیه سنگساز) و مشکلات تنفسی نامناسب است.

این زندانی هم اکنون در بند یک زندان مرکزی اردبیل بدون اجرای اصل تفکیک جرائم در میان زندانیان جرائم خشن نگهداری می‌شود.

رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۳ اسفندماه در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال، تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” تفهیم اتهام شده بود. وی نهایتاً مورخ ۸ اردیبهشت‌ماه پس حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ خردادماه ۹۸ برگزار شد. وی در مرحله بدوی دادگاه از بابت اتهامات “عضویت در تشکیلات گاماج”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات و فضای مجازی”، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

گفتنی است، جلسه دادگاه تجدید نظر رحیم غلامی روز سه شنبه ۵ شهریورماه ۹۸ برگزار شد و در تاریخ ۱۶ شهریورماه رای صادره در دادگاه بدوی عینا تائید و به وی ابلاغ شد.

لازم به ذکر است که کتاب‌های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” و “فولکلور ناغیل لاری” طی سال‌های ۹۳ و ۹۶ توسط انتشارات “یایلیق” از رحیم غلامی به چاپ رسیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید