خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  پس از تحمل ۲۳ سال حبس؛ زندانیان سیاسی، والی درودی و عمر امامی آزاد شدند

پس از تحمل ۲۳ سال حبس؛ زندانیان سیاسی، والی درودی و عمر امامی آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۶ آذر ماه ۹۸، والی درودی و عمر امامی دو زندانی سیاسی زندان یزد پس از تحمل ۲۳ سال حبس آزاد شدند. این شهروندان سال ۱۳۷۵ به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام به حبس ابد و تبعید محکوم شدند. این حکم نهایتا در کمیسیون عفو و بخشودگی به ۲۵ سال تقلیل یافته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز سه شنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۸، والی درودی و عمر امامی شهروندان اهل استان کردستان از زندان یزد آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، آزادی این شهروندان پس از موافقت دادستانی یزد و اطلاعات کرمانشاه صورت گرفته است.

این شهروندان در سال ۱۳۷۵ به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام بازداشت شده و در تاریخ ۶ آذر ماه همان سال توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه به حبس ابد محکوم شدند. این حکم نهایتا در کمیسیون عفو و بخشودگی به ۲۵ سال کاهش پیدا کرد.

گفتنی است آقای درودی، ۱۰ سال از دوران محکومیت خود را در زندان دیزل آباد کرمانشاه به سر برده و سپس به زندان یزد تبعید شدند.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۶ آبان‌ ۱۳۹۶، برای اولین بار پس از سپری کردن ۲۱ سال و نیم از دوران محکومیت خود با تودیع وثیقه به مرخصی ۷ روزه اعزام شده بود.

هرانا پیش‌تر در گزارشی در آبان‌ماه سال ۹۰ از اعتصاب غذای این زندانی سیاسی محبوس در زندان یزد در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسی و زندانیان عادی و رفتار نامناسب مسئولین زندان با زندانیان سیاسی خبر داده بود.

گفتنی است که عمر امامی نیز ۴ سال از دوران محکومیت خود را در زندان دیزل آباد کرمانشاه و ۱۹ سال را در زندان ابرکوه یزد سپری کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید