خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ساعت ۱۴:۵۳:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار، بازجویی و بازداشت تعدادی از شهروندان به دلیل امضای یک بیانیه

احضار، بازجویی و بازداشت تعدادی از شهروندان به دلیل امضای یک بیانیه

خبرگزاری هرانا – روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه ای منتشر می شود از احضار، بازجویی و بازداشت امضا کنندگان بیانیه موسوم به “بیانیه ۷۷ نفر” خبر داده و این افراد را «حامی اغتشاشگران» عنوان کرده است. این روزنامه در گزارش خود گفته است اکثر امضاکنندگان این بیانیه که در کشور هستند احضار، بازجویی و تعدادی نیز بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روزنامه کیهان، امروز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸، از احضار، بازجویی و بازداشت امضا کنندگان “بیانیه ۷۷ نفر” خبر داد.

در این گزارش هویت و تعداد دقیق این افراد که تحت فشارهای امنیتی و قضایی قرار گرفته اند عنوان نشده است با این حال گفته شده که تمام امضاکنندگان بیانیه که در کشور هستند به مراجع قضایی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و در برخی موارد نیز بازداشت شده اند.

روزنامه کیهان این افراد را «حامی اغتشاشگران» عنوان کرده و اسامی محسن آرمین، ابراهیم اصغرزاده، علی تاجرنیا، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، علیرضا علوی‌تبار، الهه کولایی، محمد کیانوش‌راد، عبدالله ناصری، آذر منصوری، شهیندخت ملاوردی، حمید آیتی(همسر شهیندخت مولاوردی)، حمیدرضا جلالی‌پور و حسین کروبی به عنوان تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه مطرح کرده است.

گفتنی است پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشته بود: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

لازم به ذکر است روز سه شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸، مهدی محمودیان، رونامه نگار و فعال سیاسی از امضا کنندگان این بیانیه بازداشت شده است.

همچنین روز یکشنبه ۲۴ آذرماه، محمد کیانوش‌ راد، فعال سیاسی و عضو حزب اتحاد ملت از امضا کنندگان  “بیانیه ۷۷ نفر” توسط ماموران امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید