خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  مجتبی پروین از زندان اردبیل آزاد شد

مجتبی پروین از زندان اردبیل آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مجتبی پروین، شهروند اهل اردبیل دیروز یکشنبه ۲۴ آذرماه با پایان دوره محکومیت خود از زندان اردبیل آزاد شد. وی در تاریخ ۲۱ مهرماه امسال بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شده بود. آقای پروین مردادماه امسال توسط دادگاه کیفری اردبیل به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده و این حکم در تاریخ ۳۰ مردادماه به تائید دادگاه تجدیدنظر رسیده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دیروز یکشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸، مجتبی پروین، با پایان دوره محکومیت خود از زندان اردبیل آزاد شد.

آقای پروین در تاریخ ۲۱ مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت اجرای مدت محکومیت خود به زندان اردبیل منتقل شده بود.

در تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۸، شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان اردبیل رای قطعی مجتبی پروین را به وی ابلاغ کرد. در این حکم با استناد به اظهارات مامورین دادسرا مبنی بر تایید تخریب خودروی پلیس توسط آقای پروین، آمده بود که درخواست تجدید نظر وی رد و رای اولیه عیناً تایید شد.

لازم به یادآوری است که جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین در خصوص اتهام “تخریب خودروی پلیس” پیشتر در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اردبیل برگزار و در مرحله بدوی به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در دادنامه صادره آمده بود که این حکم با شکایت نیروی انتظامی و بر اساس گزارش مدیر کل اطلاعات استان اردبیل و اداره اطلاعات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان اردبیل صادر شده است.

جلسه دادگاه مجتبی پروین در بخش دیگر این پرونده در تاریخ ۲۷ مردادماه در دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل حاضر شد و جلسه رسیدگی به اتهامات وی برگزار شده بود.

آقای پروین مورخ ۱۷ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر اردبیل در منزل شخصی خود بازداشت و همان روز پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. وی پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه ۹۷ به همراه تعدادی دیگر از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشکین‌شهر بازداشت و پس از گذشت ساعاتی در شامگاه همان روز از بازداشتگاه شهر لاهرود آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید