خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ساعت ۲۳:۳۳:۳۹

    خانه  > سایر گروهها  >  مسمومیت ۱۸ کودک بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در ارومیه

مسمومیت ۱۸ کودک بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در ارومیه

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت که ۱۸ کودک در ارومیه به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص، دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از مسمومیت ۱۸ کودک در ارومیه به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص خبر داد. پیشتر سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز پیدا شدن قرص داخل کیک در برخی استان های کشور را تائید کرده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خصوص مسمومیت دانش آموزان ارومیه و بستری شدن آنها در یکی از بیمارستانهای شهر، گفت: “۱۸ نفر از دانش آموزان یکی از مدارس ارومیه با علامت تهوع و شکم درد به بیمارستان طالقانی ارومیه امروز شنبه مراجعه کرده بودند که بعد از چند ساعت تحت نظر و انجام مراقبت‌ها و آزمایشات پزشکی همه آنها از بیمارستان مرخص شدند”.

جواد آقازاده افزود: “پس از اعلام گزارش جلسه ای مبنی بر اینکه این وضعیت به چه علت رخ داده است تنها علایمی که در بین این دانش آموزان مشاهده شده بود دل پیچه و دل درد بود که با بررسی های انجام شده مشخص شد در بین خوراکی‌ها و فروشگاه مدرسه مورد نظر یک مورد قرص در داخل کیک مشاهده شده است”.

وی با بیان اینکه این قرص عواقب خطرناکی ندارد عنوان کرد: “از این موارد مشابه در سه شهرستان اشنویه، سردشت و‌ پیرانشهر نیز گزارشاتی داشته‌ایم که مورد از سوی نهادهای ذیربط در دست بررسی است”.

لازم به ذکر است که رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان پیشتر گفته بود که هفت کودک در این استان به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص، دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

پیشتر نیز سخنگوی سازمان غذا و دارو پیدا شدن قرص داخل کیک در برخی استان های کشور را تائید کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید