خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ساعت ۲۳:۰۵:۳۶

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  رهایی ۲ زندانی از اعدام در تهران و خرم آباد همزمان با صدور حکم اعدام و شلاق برای ۳ متهم در تهران و کرج

رهایی ۲ زندانی از اعدام در تهران و خرم آباد همزمان با صدور حکم اعدام و شلاق برای ۳ متهم در تهران و کرج

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرستان های خرم‌آباد و تهران که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. طی خبری دیگر ۲ متهم یک پرونده در تهران به اعدام و تحمل ضربات شلاق محکوم شدند، و همچنین یک متهم در کرج به اتهام قتل ۳ شهروند به سه بار اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸، رییس شورای حل اختلاف لرستان گفت: “پرونده قتل عمد در روستای سهیلی خرم‌آباد منجر به صلح، سازش و گذشت خانواده مقتول شد”.

یارالله کاکولوند، افزود: “سال گذشته بر اثر اختلاف مالی نزاعی درگرفت که طی این درگیری فردی با هویت (ع. خ) توسط عموی خود به قتل رسید”.

وی تصریح کرد: “در این راستا متهم دستگیر و به اعدام محکوم شد که با تلاش و همکاری دادستان، هیئت سازش شورای حل اختلاف شهرستان خرم آباد، ریش سفیدان و متنفذین محلی خانواده مقتول متقاعد شدند و رضایت بی قید و شرط خود را بدون دریافت دیه اعلام کردند”.

رهایی یک محکوم به اعدام در تهران

به گزارش عصر ایران، در آبان ماه ۹۷، یک مرد سرایدار به نام حمید در پی یک دعوای خانوادگی اقدام به قتل همسر خود میکند.

بر اساس این گزارش، پس از بازداشت متهم سه فرزند بزرگ‌تر وی به دادسرا رفته و از خون مادرشان گذشت کردند. اما با توجه به اینکه سه فرزند دیگر او صغیر بودند و اولیای دم مقتول نیز شناسایی نشده بود، دادستان به‌عنوان مدعی العموم، اعلام کرد درصورتی که عامل این جنایت دیه مقتول را به فرزندانش پرداخت کند، از مجازات اعدام رها خواهد شد.

متهم نیز مدعی شد قادر به پرداخت دیه نیست، اما با کمک خانواده‌اش دیه را پرداخت خواهد کرد. پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست از سوی بازپرس زمانی از شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد تا از جنبه عمومی جرم مرد جوان مورد محاکمه قرار گیرد.

صدور حکم اعدام و شلاق برای ۲ متهم در تهران

به گزارش جوان آنلاین، دو متهم یک پرونده در تهران به اعدام و تحمل ضربات شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، در فروردین ماه ۹۷، در پی گزارش مفقودی مردی توسط برادرش به پلیس تهران، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت و پس از مدتی جسد وی در بیابانهای اطراف تهران کشف شد.

در تحقیقات پلیس همسر مقتول به قتل، با همکاری مرد جوانی به نام مظاهر و دوستش مجید اعتراف کرد و متهمان پس از صدور کیفر خواست در یکی از شعبات دادگاه کیفری محاکمه شدند.

هیئت قضایی بعد از شنیدن دفاعیات متهمان، مظاهر را به اتهام قتل عمد به اعدام، به اتهام آدم‌ربایی به ۱۵ سال حبس و به اتهام رابطه پنهانی به ۱۰۰ ضربه شلاق و مجید را به اتهام آدم‌ربایی و معاونت در قتل به ۳۰‌سال حبس محکوم کرد.

همچنین همسر مقتول نیز به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس، به اتهام معاونت در آدم‌ربایی به ۱۰‌سال حبس و به اتهام رابطه نامشروع به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه ۲۶‌دیوان مورد تأیید قرار گرفت.

صدور حکم ۳ بار اعدام برای یک متهم در کرج

به گزارش رکنا، یک متهم در کرج به اتهام قتل ۳ شهروند به سه بار اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، متهم در پی یک درگیری خانوادگی اقدام به قتل همسر و مادرزن خود و یک مرد جوان کرده بود.

متهم توسط شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شد و قضات با توجه به اسناد و مدارکی که در پرونده وجود داشت متهم را به اتهام سه فقره قتل عمد به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید