خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, سایر گروهها  >  گاز مونواکسید کربن، ۳ عضو خانواده را به کام مرگ کشاند/ بیش از ۱۰۰ کشته و ۲۳۰۰ مسموم در پائیز سال جاری

گاز مونواکسید کربن، ۳ عضو خانواده را به کام مرگ کشاند/ بیش از ۱۰۰ کشته و ۲۳۰۰ مسموم در پائیز سال جاری

خبرگزاری هرانا – مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از مسمومیت یک خانواده چهار نفره با گاز مونواکسید کربن خبر داد که در اثر این سانحه ۳ نفر از اعضای این خانواده جان باختند. همچنین بر اثر نشت گاز در یک مدرسه در بجنورد ۳ دانش آموز مسموم و در مراکز درمانی منتقل شدند. بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، از مهر ماه ۹۸ تاکنون، تعداد ۲۳۲۸ نفر با گاز مونواکسید کربن مسموم شدند که از این تعداد ۱۰۶ نفر فوت کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از مسمومیت یک خانواده چهار نفره با گاز مونوکسید کربن خبر داد.

محمد جواد امیری درباره جزییات این خبر گفت: “ساعت۸ و ۳۷ دقیقه امروز ۲۳ آذر ماه سال جاری، طی تماس با خطوط ارتباطی اورژانس ۱۱۵ مبنی بر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن در روستای قلعه آقا حسن شهرستان زاوه، بلافاصله پرسنل اورژانس چخماق به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از رسیدن کارشناسان فوریت به محل حادثه متاسفانه قبل از رسیدن آمبولانس مادر و دو فرزند خانواده فوت شده بودند، پدر خانواده نیز پس از اکسیژن رسانی و اقدامات اولیه درمانی به مرکز درمانی منتقل شد”.

همچنین در گزارشی دیگر صبح امروز نشت گاز در مدرسه ای در بجنورد دانش‌آموزان را مسموم کرد.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: “ساعت ۸ و ۳۳ دقیقه امروز صبح، نشت گاز در دبیرستان امام حسین دهکده مقاومت بجنورد ۳ دانش آموز مسموم و در بیمارستان امام حسن بجنورد بستری شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید