خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  رشت؛ در جریان تجمع اعتراضی به محتوای سریال “وارش” دستکم سه شهروند بازداشت شدند

رشت؛ در جریان تجمع اعتراضی به محتوای سریال “وارش” دستکم سه شهروند بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۱ آذر، دستکم سه شهروند در جریان تجمع اعتراضی شکل گرفته در مقابل ساختمان صدا و سیما مرکز گیلان در شهرستان رشت بازداشت شدند. تجمع کنندگان علت حضور خود در این تجمع را اعتراض به پخش سریال “وارش” از شبکه ۳ صداسیما عنوان کرده و خواستار نوقف اجرای آن شدند. به گفته این شهروندان در این سریال با بکار بردن تعابیر نادرست به مردم گیلان اهانت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران اینترنشنال، امروز پنجشنبه ۲۱ آذر ۹۸، جمعی از شهروندان ساکن رشت در اعتراض به  پخش سریال “وارش” از شبکه ۳ صداسیما، در مقابل ساختمان صدا و سیمای گیلان، دست به تجمع زدند.

در این گزارش آمده است که در جریان این تجمع دستکم سه معترض بازداشت شدند.

همچنین خبرگزاری تابناک نیز در این خصوص نوشت؛ تجمع کنندگان پلاکاردهایی با محتوای “پخش سریال وارش باید متوقف شود”، “توهین علیه گیلک ها را متوقف کنید”، “گیلانی لوده نیست”  “هویت و اصالت ما خط قرمز ماست” و همچنین عکس های از مفاخر گیلان نظیر میرزا کوچک جنگلی و استاد پوررضا در دست داشتند.

این شهروندان در خصوص دلایل تجمع خود گفتند: “در این سریال با بکار بردن تعابیر نادرست به مردم گیلان اهانت شده است. محتوای این سریال توهین‌آمیز است و با مستندات تاریخی تطابق ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید