خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مسمومیت ۷ کودک بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در کرمان/ سخنگوی سازمان غذا و دارو توزیع در ۴ استان را تائید کرد

مسمومیت ۷ کودک بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در کرمان/ سخنگوی سازمان غذا و دارو توزیع در ۴ استان را تائید کرد

خبرگزاری هرانا – رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت که هفت کودک در این استان به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص، دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شدند. روز جاری سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز پیدا شدن قرص داخل کیک در برخی استان های کشور را تائید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا, رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان از مسمومیت هفت کودک در استان کرمان به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص خبر داد.

سید محمد صابری افزود: “سه کودک مسموم شده در شهرستان بافت و چهار کودک در شهر کرمان بعد از مصرف کیک حاوی قرص به مراکز درمانی مراجعه کردند”.

وی اظهار داشت: “موارد مسموم شده در استان کرمان را کودکان تشکیل می‌دهند و این افراد بیشتر با خواب آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند”.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان تصریح کرد: “موارد مسموم شده با کیک حاوی قرص بعد از انجام اقدامات درمانی سرپایی با حال عمومی مساعد از بیمارستان ترخیص شدند”.

وی تاکید کرد: “کیک و کلوچه‌هایی که توسط والدین کودکان به مراکز درمانی آورده شده با برندهای مختلف و باز بوده و نمی‌توان در این مورد نظر داد”.

روز جاری سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز گزارش ها در خصوص وجود قرص در کیک ها در برخی استان ها از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قزوین و آذربایجان غربی را تائید کرد.

به گفته وی موارد مطرح شده در خصوص جاسازی قرص مربوط به ۱۰ برند مختلف کیک بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید