خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  کمال حسن رمضان به زندان ارومیه بازگردانده شد

کمال حسن رمضان به زندان ارومیه بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – کمال حسن رمضان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام امروز پنج شنبه ۲۱ آذرماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه بازگردانده شد. این زندانی روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۸، کمال حسن رمضان زندانی سیاسی محکوم به اعدام از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه بازگردانده شد.

گفته می‌شود آقای حسن رمضان در این مدت در خصوص مسائل داخلی زندان بازجوئی شده است.

این زندانی روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۱۶ آبان ماه ۹۸  از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره طلاعات این شهر منتقل و روز دوشنبه ۴ آذرماه به زندان بازگردانده شده بود. به گفته یک منبع مطلع، کمال حسن رمضان طی دو روز اول بازجویی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام و ارتباط با رسانه های بیگانه تحت بازجویی قرار گرفته بود.

کمال حسن رمضان پیش از نیز در خردادماه، شهریورماه و اواسط آبان ماه امسال به بازداشتگاه‌های امنیتی منتقل و پس از مدتی به زندان بازگردانده شده بود.

این زندانی همچنین در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته به همراه سه زندانی سیاسی دیگر جهت تشکیل پرونده و تفهیم اتهام‌های جدید به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی ارومیه منتقل شده بود. این پرونده با دخالت نهادهای امنیتی به خاطر مشارکت این زندانیان در اعتصابات زندان تشکیل شده بود.

کمال حسن رمضان، ۳۳ ساله از اهالی شهر سریکانی از مناطق کردستان سوریه نیز پیشتر در تیرماه سال ۱۳۹۳ در نزدیکی شهر ارومیه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد منتقل شده بود و چهار ماه در بازداشتگاه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به اتهام محاربه مورد بازجویی قرار گرفت. بعدها ماموران امنیتی وی را به شعبه یک بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه منتقل کرده و بعد از تفهیم اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام» به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. وی چندین بار برای همکاری و گرفتن اعترافات تلویزیونی تحت فشار و شکنجه قرار گرفت و روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست «قاضی شیخلو» به ۱۰ سال و یک روز حبس محکوم شد.

با وجود صدور حکم، مجددا در سال ۱۳۹۵ در خصوص قتل یکی از اعضای بومی سپاه ارومیه که ده سال پیش صورت گرفته و این زندانی، آن زمان در خاک ایران نبوده است، مورد بازجویی قرار گرفت و نهایتا روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ به صورت غیابی از سوی شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب این شهرستان به اعدام محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید