خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دستکم یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج

انتقال دستکم یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – امروز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه دستکم یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مروز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۸، دستکم یک زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

هویت این زندانی «منوچهر ایرانشاهی، از اندرزگاه ۱ سالن ۲ زندان رجایی شهر کرج» توسط هرانا احراز شده است.

آقای ایرانشاهی حدود ۱۰ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

محتمل است بر تعداد منتقل شدگان افزوده شود. در صورت عدم جلب رضایت و یا اخذ مهلت از اولیای دم احتمال می رود که طی هفته آینده احکام اعدام دیگری در زندان رجایی شهر کرج اجرا شود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید