خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ساعت ۲۲:۱۵:۳۸

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در شهر اسفراین دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸، ریزش معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین واقع در استان خراسان شمالی، موجب مرگ یک کارگر شد.

امین کشوری، رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: “ریزش معدن ساعت ۱۱ روز جاری به این مرکز گزارش شد که تنها مصدوم این حادثه به علت شدت جراحات وارده، قبل از اعزام بالگرد اورژانس جان باخته بود”.

این ششمین حادثه ریزش معدن آلبلاغ اسفراین از ابتدای سال جاری است و تاکنون ۵ کارگر در این حوادث کشته و ۲ کارگر نیز مصدوم شده اند.

لازم به ذکر است، دادستان عمومی و انقلاب اسفراین هفته گذشته در پی حادثه ریزش معدن مزبور که به کشته شدن یک کارگر و زخمی شدن یک کارگر دیگر منجر شده بود، علیه مدیران محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی و اسفراین اعلام جرم کرده و آنان را به دلیل آنچه که اجرایی نشدن مصوبات شورای تامین درباره ضرورت تخریب غارها و تونل های غیر اصولی حفر شده توسط حفاران غیرمجاز در این معدن ایجاد شده بود، متهم دانسته بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید