خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان خرمدره

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان خرمدره

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد و گفت که وی به ارایه خدمات عمومی رایگان به مدت سه ماه، محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، توکل سلیمانی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: “شکارچی غیرمجاز پرنده از سوی قاضی پرونده به ارایه خدمات عمومی رایگان محکوم شد”.

وی افزود: “این شکارچی متخلف روز جمعه ۱۵ آذر ماه، با استفاده از سلاح شکاری ساچمه زنی اقدام به شکار یک قطعه پرنده کرم‌خوار ابیا کرده بود که از سوی محیط‌بانان دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد”.

وی با بیان اینکه این شکارچی غیرمجاز، طبق رای و نظر قاضی باید به مدت سه ماه زیر نظر محیط زیست، خدمات عمومی از قبیل پاکسازی و رفت و روب معابر، انجام دهد، گفت: “این شکارچی متخلف به خاطر ضرر و زیان وارده به طبیعت و حیات وحش از سوی محیط زیست زنجان به پرداخت یک میلیون ریال جریمه نقدی نیز محکوم شد و آن را به حساب این سازمان واریز کرد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید