خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت بیش از ۹۰۰ شکارچی متخلف همزمان با محکومیت چند متخلف دیگر

بازداشت بیش از ۹۰۰ شکارچی متخلف همزمان با محکومیت چند متخلف دیگر

خبرگزاری هرانا – پرونده تعدادی از شکارچیان غیر مجاز در نقاط مختلف ایران بررسی شد که این متخلفین در کنار مجازات های نقدی در مجموع به تحمل ۶ سال حبس محکوم شدند. همچنین مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۳۷۲ شکارچی متخلف خبر دادند. گفتنی است در خبری دیگر در استان لرستان طی سال جاری ۵۴۶ شکارچی غیر مجاز بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از صدا و سیما، یک شکارچی غیر مجاز در شهرستان جغتای که اقدام به شکار ۲راس قوچ وحشی اوریال کرده بود، بازداشت و به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

مصطفی کلاته رئیس محیط زیست شهرستان جغتای گفت: “حکم این شکارچی با ضبط سلاح شکارچی متخلف و مبلغ یک میلیون ۸۰۰ هزار تومان جریمه کیفری در حق دولت و ۲۰ میلیون تومان جریمه ضرر و زیان به محیط زیست صادر شد”.

شهرستان جغتای در شمال غربی استان خراسان رضوی واقع شده است.

بازداشت ۲۱ شکارچی غیر مجاز در قزوین طی ماه جاری

به گزارش رکنا، مهدی طاهری، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان قزوین گفت: “از ابتدای آذر ماه امسال تاکنون تعداد ۲۱ نفر متهم شکار و صید در قزوین بازداشت شدند”.

وی تصریح کرد: “این شکارچیان غیرمجاز مبادرت به شکار ۲۰ قطعه از انواع پرندگان وحشی شامل تیهو، کبک، کبوتر جنگلی و کبوتر چاهی و ۹ عدد از پستانداران وحشی شامل خرگوش و گراز و زنده گیره گیری ۴ قطعه سهره معمولی وحشی کرده بودند”.

طاهری با بیان اینکه از این متخلفین تعداد ۱۵ قبضه سلاح شکاری مجاز و یک قبضه سلاح غیر مجاز کشف و ضبط شد، افزود: “همچنین تعداد زیادی از انواع فشنگ های ساچمه زنی، چهارپاره، دوربین چشمی، دو قلاده سگ تازی و یک خودرو سانتافه از متهمین توقیف شد”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در زاهدان

به گزارش رکنا، حامد شهرکی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک گفت: “مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک حین گشت و کنترل حفاظتی در زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان و چاه نیمه‌های یک و دو و سه، موفق به شناسایی و بازداشت ۵ متخلف شدند”.

وی با بیان اینکه قایقرانی در چاه نیمه‌های یک و دو و سه ممنوع است، افزود: “از متخلفان تعداد پنج قبضه سلاح شکاری، ۴ قطعه پرنده از نوع چنگر و ۲ فروند موتور قایق به همراه ۲ مخزن سوخت کشف و ضبط شد”.

“چاه نیمه” چاله‌ها و گودالهای طبیعی بزرگی هستند که در فاصله ۵ کیلومتری شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در اراک

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۲ شکارچی غیرمجاز به همراه ۲ پرنده کمیاب در شهرستان اراک توسط مامورین انتظامی بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی اراک با بیان اینکه متخلفین با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: “۲ پرنده کمیاب و یک قبضه سلاح به همراه چندین فشنگ در بازرسی از خودروی شکارچیان کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در کرج

به گزارش فارس، ۲ شکارچی غیرمجاز کل وحشی در روستای وارنگرود واقع در جاده کرج-چالوس بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر شکار غیر مجاز حیوانات در مراتع کوهستانی جاده چالوس و انتقال لاشه شکار به روستاهای مسیر جاده، ماموران انتظامی اقدام به شناسایی محل اسکان شکارچیان در روستای وارنگرود کردند و در این راستا ۲ شکارچی غیر مجاز بازداشت شد.

از این متخلفین تعداد ۲ لاشه کل وحشی، ۲ قبضه اسلحه شکاری و تعدادی فشنگ کشف و ضبط و متخلفین جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند .

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در دزفول

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پرسنل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان ۲ نفر متخلف صید و زنده گیری یک بهله جغد انبار را بازداشت کردند.

مصطفی استاد چینی گر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با بیان اینکه پرونده متخلفین جهت پیگیری به مراجع قضایی ارسال شد، افزود: “زنده گیری، شکار و صید و عرضه و فروش هر گونه جانور و اجزاء آن بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در اردبیل

به گزارش ایرنا، ۵ متخلف صید و شکار غیرمجاز در استان اردبیل توسط یگان حفاظت محیط زیست این استان بازداشت شدند و پرونده متخلفان جهت رسیدگی تحویل دستگاه قضایی استان اردبیل شد.

محمد مجرد، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست یک نفر متخلف را که با استفاده از اسلحه بادی اقدام به شکار غیرمجاز سار معمولی نموده بود بازداشت کردند و از متخلف یک قبضه سلاح بادی شماره ۵.۵ و تعدادی ساچمه بهمراه ۱۰ قطعه لاشه سار معمولی کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “در ماموریت دیگری محیط‌بانان استان اردبیل هنگام گشت، کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در اردبیل یک نفر متخلف را که اقدام به صید و زنده‌گیری ۶ قطعه سهره طلایی نموده بود، بازداشت کردند”.

وی تصریح کرد: “از این متخلف نیز یک رشته تور زنده‌گیری پرنده، ۲ عدد قفس سیمی و یک عدد کوله پشتی کشف و ضبط شد”.

همچنین محمد مجرد از بازداشت ۲ شکارچی متخلف دیگر در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول خبر داد و افزود: “از این متخلفان ۲ قبضه سلاح شکاری مجاز، لاشه ۲ قطعه کبک و ۶ عدد تیر فشنگ کشف و ضبط و پرونده متخلفان جهت رسیدگی قضایی به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر تحویل داده شد”.

وی تصریح کرد: “ماموران یگان حفاظت یک شکارچی غیر مجاز دیگر را در حوالی روستای بابیان از توابع شهرستان مشگین شهر شناسایی و بازداشت کردند”.

وی بیان کرد: “ از این شکارچی یک قبضه اسلحه شکاری، یک قطعه کبک و ۳۲ تیر ساچمه زنی کشف شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در خلیج گرگان

به گزارش ایرنا، علی بیانی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های بندرترکمن و گمیشان از دستگیری ۲ شکارچی متخلف در خلیج گرگان محدوده شهرستان بندرترکمن خبر داد و گفت: “متهمین به مراجع قضایی معرفی شدند”.

وی تصریح کرد: “از این شکارچیان متخلف ۲ قبضه سلاح شکاری دولول به همراه ۱۰ قطعه تیر ساچمه زنی کشف و ضبط شد”.

همچنین، مهدی رضایی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گلستان از بازداشت یک شکارچی متخلف دیگر در خلیج گرگان خبر داد و افزود: “از این شکارچی ۸ تیر فشنگ ساچمه زنی و یک قطار فشنگ کشف و به همراه متهم تحویل مراجع قضایی شد”.

“بندر ترکمن” یا “بندر شاه” در غرب استان گلستان است.

محکومیت و بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در شوشتر

به گزارش رکنا، یک متهم به شکار غیر مجاز در شوشتر توسط شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری دو شوشتر محاکمه شد.

بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در این خصوص گفت: “شخصی که به اتهام شکار غیرمجاز دو قطعه پرنده حمایت شده دراج در منطقه حفاظت شده کرائی دستگیر شده بود، به پرداخت جزای نقدی، منع از حمل سلاح، ابطال مجوز حمل سلاح و ضبط و مصادره سلاح شکاری به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی محکوم شد”.

“منطقه شکار ممنوع کرائی” با بیش از ۳۹ هزار هکتار وسعت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق شهرستان شوشتر در استان خوزستان واقع شده است.

همچنین به گزارش ایلنا، بهروز نجاتی از بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در حوالی روستای سه بنه شناسایی و طی عملیات تعقیب و گریز توسط یگان حفاظت محیط زیست این اداره خبر داد.

وی افزود: “از این متخلف لاشه ١٩ قطعه کبوتر قمری به همراه یک قبضه اسلحه بادی pcp کشف و ضبط و پس از تنظیم صورتجلسه جهت صدور احکام کیفری به مراجع قضایی معرفی شد”.

بازداشت بیش از ۱۱ شکارچی غیر مجاز در زنجان

به گزارش ایرنا، علی مرشدی، سرپرست روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از بازداشت ۱۱ شکارچی و صیاد متخلف توسط محیط‌بانان این استان طی یک هفته خبر داد.

وی افزود: “از این صیادان و شکارچیان غیرمجاز ۲۰ حلقه تور زنده‌گیری پرنده، سه عدد قفس، پنج قبضه سلاح شکاری، ۲۴ تیر فشنگ ساچمه، سه تیر فشنگ چارپاره، یک رشته قطار فشنگ چرمی، یک قبضه چاقو، یک دستگاه دوربین چشمی، یک دستگاه پروژکتور، لاشه یک سر خرگوش و ۲ قطعه کبک، کشف و ضبط شد”.

مرشدی تصریح کرد: “برای این ۱۱ شکارچی دستگیر شده پرونده تخلف تشکیل و به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان‌ها، معرفی شدند”.

مرشدی تصریح کرد: “جریمه شکار هر قطعه کبک و هر سر خرگوش به ترتیب ۲ و ۳ میلیون ریال است که خاطیان باید به عنوان ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش در وجه محیط زیست بپردازند و از لحاظ جنبه عمومی جرم صورت گرفته نیز قاضی پرونده رای و نظر می‌دهد”.

همچنین، اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان از دستگیری شکارچیان روباه و خرگوش در این استان خبر داد و گفت: “از این متخلفین ۲ قبضه سلاح شکاری ته‌پر مجاز، ۳ قلاده روباه، ۶ سر خرگوش، تعداد ۵۲ تیر فشنگ ساچمه و ۲ دستگاه پروژکتور، کشف و ضبط شد”.

قلی‌زاده،‌ افزود: “این شکارچیان خاطی در مجموع مبلغ ۴۲ میلیون ریال بابت ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش به حساب محیط زیست واریز کردند و از جنبه عمومی جرم نیز قاضی پرونده رای و نظر خواهد داد”.

محکومیت ۳ شکارچی غیر مجاز در سمیرم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سمیرم از تایید حکم ۳ شکارچی غیرمجاز توسط شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر استان اصفهان خبر داد.

بر اساس این گزارش، متهمین به دلیل حمل و نگهداری غیر مجاز یک قبضه سلاح شکاری پنج تیر به همراه ۱۱ عدد فشنگ به پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۸ میلیون ریال در حق صندوق دولت و ضبط سلاح مکشوفه محکوم شدند.

بازداشت ۲۰ شکارچی غیر مجاز در مهاباد

به گزارش ایرنا، فاروق سخنور، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از بازداشت ۲۰ شکارچی متخلف با شروع فصل مهاجرت پاییزی پرندگان به تالاب‌های این شهرستان، توسط ماموران یگان حفاظت این اداره خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ۸ نفر از این متخلفین در سواحل جنوبی دریاچه ارومیه بازداشت شدند، گفت: “از این متخلفان، لاشه ۸ قطعه مرغابی، یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز و ۷ قبضه اسلحه شکاری مجاز و یک دستگاه موتورسیکلت نیز کشف و ضبط شد”.

سخنور افزود: “از ۱۲ متخلف دیگر نیز ۱۰ قبضه اسلحه شکاری، ۲ دستگاه موتورسیکلت، ۶ بال کبک زنده، لاشه ۱۳ قطعه پرنده و ۶۵۰ متر تور دام ماهیگیری کشف و ضبط شده است”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در درگز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس اداره حفاظت محیط زیست درگز از بازداشت ۳ صیاد غیرمجاز پرندگان شکاری در این شهرستان خبر داد.

حسین اصلاحی گفت: “یک صیاد متخلف که از استان بوشهر برای صید و قاچاق پرندگان با ارزش شکاری به درگز آمده بود، به محض مشاهده ماموران یک بهله دلیجه صید شده را رهاسازی کرد و یک قطعه قمری به همراه ادوات بازگیری شامل تور و قنداق پیچ کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “با بازداشت این صیاد ۲ نفر از همدستان او هم شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند”.

“درگز” یکی از شهرهای استان خراسان رضوی می‌باشد که در فاصله ۲۵۸ کیلومتری شهر مشهد واقع شده است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در سرخس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره محیط زیست سرخس از دستگیری ۲ شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه و ارتفاعات تخته بلند سرخس خبر داد.

موسی غلام زاده افزود: “از این شکارچیان یک قبضه سلاح گلوله زنی مجهز به دوربین، یک دستگاه دوربین چشمی، قطار فشنگ حاوی ۱۹ عدد فشنگ گلوله و یک تیغه چاقو کشف و ضبط شد”.

“منطقه حفاظت شده جنگل خواجه” با مساحت بیش از ۳۷ هزار هکتار در شرق استان خراسان رضوی در شمال غرب شهرستان سرخس و در مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در پلدختر

به گزارش تسنیم، رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست پلدختر گفت: “۲ متخلف زیست‌ محیطی که اقدام به صید غیرمجاز پرنده سهره طلایی کردند توسط اداره محیط‌ زیست این شهرستان بازداشت شدند”.

علی الشتری‌ نژاد، با بیان اینکه ضرر و زیان محیط‌ زیست از این افراد اخذ شده‌ است، افزود: “از این متخلفان تجهیزاتی مثل تور زنده‌گیری پرنده، قفس، ادوات صید به‌ همراه ۲ عدد پرنده سهره طلایی کشف و ضبط شد”.

شهرستان “پُلدُختَر” در جنوب استان لرستان واقع شده است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز اتباع خارجی در شیراز

به گزارش ایرنا، مجتبی شکرانه، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس از بازداشت ۲ شکارچی غیرمجاز ساکن کشورهای عربی خلیج فارس در شیراز خبر داد.

شکرانه، گفت: “پلیس فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز، این ۲ شکارچی را که تعداد ۵ قطعه هوبره با خود به همراه داشتند را بازداشت کردند و به منظور سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل دادند”.

“هوبره” پرنده‌ای خشکی‌ زیست و نیمه مهاجر است که بیشتر در دشت‌های جنوبی ایران همچون کرمان، هرمزگان، سیستان، فارس، یزد، بوشهر و خوزستان زندگی می‌کند و شکار غیرقانونی هر قطعه از این پرنده، ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی به دنبال دارد.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در فاروج 

به گزارش رکنا، عبدالرحمن زحمتی، رییس اداره حفاظت محیط زیست فاروج استان خراسان شمالی از بازداشت ۵ شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: “ماموران یگان حفاظت شهرستان فاروج با همکاری پاسگاه انتظامی روستای نجف آباد در بازرسی از یک خودرو، ۳ متخلف شکار را بازداشت کردند”.

زحمتی با بیان اینکه متهمان بازداشت شده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند، افزود: “این متخلفین مبادرت به شکار ۵ پنج قطعه کبک و یک قطعه کبوتر چاهی کرده بودند”.

همچنین به گزارش فارس، زحمتی، از بازداشت ۲ شکارچی متخلف دیگر که اقدام به شکار غیرمجاز حیوانات وحشی کرده بودند، خبر داد.

وی تصریح کرد: “از این متخلفین لاشه یک رأس قوچ وحشی، یک قبضه سلاح گلوله‌ زنی ۲۷۰ و چهار عدد فشنگ مربوطه و یک قبضه سلاح ساچمه زنی دو لول و ۱۶ عدد فشنگ ساچمه کشف و ضبط شد”.

بازداشت شکارچی یک قلاده پلنگ در بجنورد

به گزارش رکنا، مسلم محمد یاران، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد اظهار کرد: “در پی بازرسی مأموران محیط‌ زیست شهرستان بجنورد از یک دستگاه موتورسیکلت در روستای حصارحسینی پوست یک قلاده پلنگ نا بالغ از راکب موتورسیکلت کشف و متهم، دستگیر شد”.

وی افزود: “هرچند متهم در بازجویی‌های اولیه شکار پلنگ را انکار و اعلام کرده بود که لاشه آن را درنتیجه شکار سگ‌های گله پیداکرده است، اما با بررسی‌های به عمل آمده از پوست پلنگ و وجود سوراخ‌های گلوله روی آن (چهار حفره)، شکار این حیوان با اسلحه شکاری ساچمه زنی و نمک اندود کردن پوست پلنگ توسط متهم محرز شد و در ادامه متهم به آتش زدن باقی‌مانده لاشه پلنگ و مخفی کردن استخوان‌هایش اعتراف کرد”.

این مقام قضایی بیان کرد: “با توجه به اقاریر متهم، دادیار شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد برای وی قرار جلب به دادرسی صادر کرده و پرونده متشکله نیز با صدور کیفرخواست هم‌اکنون معد ارسال به دادگاه‌های کیفری ۲ است”.

بازداشت ۱۱۵ شکارچی غیر مجاز در استان فارس در آبان ماه سال جاری

به گزارش رکنا، طی عملیات‌ های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید یگان حفاظت محیط زیست استان فارس در آبان‌ماه امسال ۱۱۵ متخلف شکار و صید دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تصریح کرد: “در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم، تعداد ۹۵ قبضه اسلحه از این متخلفان کشف و ضبط شده که شامل ۷۹ قبضه اسلحه مجاز، ۱۵ قبضه اسلحه غیر مجاز، یک قبضه اسلحه جنگی بوده است”.

بازداشت شکارچی یک قلاده خرس در گیلان

به گزارش تسنیم، اکیپ‌ های ویژه عملیات یگان حفاظت محیط زیست گیلان، یک شکارچی حرفه‌ای را که اقدام به شکار و اختفای لاشه و پوست یک قلاده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات رضوان‌ شهر کرده بود دستگیر کردند و جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجع انتظامی و قضایی استان دادند.

ساسان اکبری‌پور، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان مجازات تعیین‌ شده برای شکار خرس قهوه‌ای را ۵۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۶ ماه حبس اعلام کرد.

همچنین به گزارش ایرنا، اکبری‌پور گفت: “پرسنل یگان حفاظت محیط زیست استان در سال جاری تاکنون موفق به کشف و ضبط بیش از ۲ هزار و ۶۶۴ مورد از انواع ادوات صید آبزیان و تور آلات زنده‌گیری پرندگان شکاری و مهاجر، ده‌ها فروند انواع قایق موتوری و پارویی و تعداد ۷۶ قبضه انواع سلاح شکاری شدند که از این تعداد ۲۹ قبضه سلاح‌ قاچاق و بدون هویت است”.

بازداشت ۵۴۶ شکارچی غیر مجاز در استان لرستان طی سال جاری

به گزارش ایرنا، مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از بازداشت ۸ شکارچی غیر مجاز در این استان خبر داد.

وی بیان اینکه ۶ نفر از شکارچیان در شهرستان سلسله بازداشت شدند، افزود: “از این افراد ۵ قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی، یک قبضه تفنگ بادی، چهار قطعه کبک، ۶۰ قطعه ماهی و لاشه ۲ راس گراز کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “۲ متخلف دیگر در منطقه شکار و صید ممنوع چهارشاخ شهرستان دلفان دستگیر شدند، و از این افراد یک قبضه اسلحه شکاری و سه عدد فشنگ کشف و ضبط شد”.

فتحی بیرانوند افزود: “از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۴۶ متخلف زیست محیطی در این استان بازداشت شدند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در کاشان

به گزارش رکنا، حسین خادمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از بازداشت ۳ متخلف شکار و صید در این شهرستان که اقدام به شکار سه قطعه پرنده کرده بودند، خبرداد.

وی افزود : “از متخلفان لاشه و ادوات شکار کشف و آنان تحویل مراجع قضایی شدند”.

بازداشت ۶ شکارچی غیر مجاز در ثلاث‌باباجانی

به گزارش رکنا، محیط‌بانان ثلاث‌باباجانی ۶ شکارچی غیرمجاز گراز را در ارتفاعات کوه ویله این شهرستان بازداشت کردند.

جهانگیر امیری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ثلاث باباجانی گفت: “از این افراد لاشه یک رأس گراز وحشی و چهار قبضه اسلحه و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد و متهمان به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند”.

“ثَلاثِ باباجانی” یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در الموت

به گزارش ایرنا، عوامل یگان حفاظت محیط زیست در منطقه الموت غربی در استان قزوین ۵ شکارچی غیرمجاز گراز و پرندگان وحشی را دستگیر کردند.

از این شکارچیان یک گراز وحشی، ۹ قطعه پرنده، ۵ قبضه سلاح شکاری به همراه آلات و ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در کارون

به گزارش ایلنا، یک شکارچی غیر مجاز در شهرستان کارون که اقدام به شکار ۳۱ قطعه پرنده چنگر کرده بود توسط یگان ادارات محیط زیست شهرستان های کارون و اهواز بازداشت شد.

عباس ظاهری شهماروندی رییس اداره محیط زیست شهرستان کارون گفت: “این متخلف از بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست مبلغ ۳ میلیون و یک صد هزار تومان جریمه نقدی شد و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید”.

بازداشت شکارچیان غیر مجاز در تاکستان

به گزارش ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان تاکستان، گفت: “مأموران یگان حفاظت محیط‌ زیست منطقه حفاظت‌شده باشگل، چهار سرنشین خودرویی که در حال تیراندازی ممتد به سمت گله حیات‌وحش بودند را بازداشت کردند و پرونده متخلفین پس از تنظیم صورت‌جلسه و رعایت قوانین و مقررات در مراجع قضایی در حال پیگیری است”.

وی افزود: “از متخلفین چهار قطعه کبک وحشی طبخ شده، یک عدد کوله‌پشتی حاوی ۵۲ تیر فشنگ ساچمه‌زنی کالیبر ۱۲ و سه تیر فشنگ چهارپاره کالیبر ۱۲، یک عدد دوربین چشمی و یک عدد چراغ‌قوه هدلایت، کشف و ضبط شد مأموران پس از بررسی میدانی محل مورد نظر لاشه یک رأس گراز نیز کشف کردند”.

“منطقه حفاظت شده باشگل” با ۲۶ هزار هکتار وسعت در فاصله ۸ کیلومتری شمال غربی شهر تاکستان در استان قزوین واقع شده است.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در دامغان

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان در استان سمنان از بازداشت یک شکارچی متخلف کبک وحشی در منطقه شکار ممنوع تالو شیربند خبر داد.

علی آذرپور، گفت: “در بازرسی از خودروی این متخلف یک قبضه سلاح شکاری دولول همراه با ۴ تیر فشنگ و یک لاشه کبک وحشی کشف و ضبط شد و پرونده وی برای بررسی بیشتر به مراجع قضایی شهرستان ارسال گردید”.

بازداشت شکارچیان غیر مجاز در رودبار

به گزارش ایسنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست رودبار گفت: “شکارچیان غیرمجاز که در زیستگاه های رودبار اقدام به شکار کل و بز کرده بوند، بازداشت شده و جهت رسیدگی به عمل مجرمانه انجام شده، به مراجع قضایی رودبار معرفی شدند.”.

رامین حسین زاده، افزود: “پس از دریافت گزارشات و دریافت حکم دادستانی برای تفتیش منزل مسکونی متهمان از منزل این متخلفین، گوشت و بقایای لاشه به همراه مقادیر زیاد مهمات غیرمجاز کشف و ضبط شد”.

وی تصریح کرد: “جریمه ضرر و زیان شکار یک راس پازن ۱۰۰ میلیون ریال است که مجرم علاوه بر جزای در نظر گرفته شده توسط دادگاه باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در آران و بیدگل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۲ متخلف شکار و صید در پناهگاه حیات وحش یخاب شهرستان آران و بیدگل دستگیر شدند.

اللهیار دولتخواه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: “ماموران یگان حفاظت این اداره از این ۲ شکارچی متخلف لاشه یک راس بز وحشی و یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط کردند”.

شهرستان “آران و بیدگل” در شمال استان اصفهان واقع شده است.

بازداشت ۴ شکارچی غیر مجاز در آبدانان

به گزارش مهر، احمد ایمانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبدانان از بازداشت ۴ شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: “یگان حفاظت این اداره حین گشت و کنترل در منطقه، به یک دستگاه خودرو پاژن مشکوک گردیده، آن را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند که از این خودرو، لاشه یک رأس گراز وحشی و ۲ قبضه سلاح ساچمه زنی کشف و ضبط شد و ۴ نفر متخلف در این خصوص بازداشت شدند”.

ایمانی با اشاره به توقیف خودروی مذکور بر حسب دستور قضایی، افزود: “متهمین نیز پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی، به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند”.

“آبدانان” از شهرستان های استان ایلام است.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در سراب

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراب واقع در استان آذربایجان شرقی یک شکارچی غیرمجاز پرندگان را بازداشت کردند.

حسام مهدیزاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سراب، گفت: “از این متخلف لاشه ۳ قطعه پرنده آبزی و کنار آبزی، یک قبضه اسلحه شکاری، تعدادی فشنگ و سایر اقلام شکار کشف و پس از تکمیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در تربت جام

به گزارش فارس، ۳ شکارچی غیر مجاز که در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع بزد، اقدام به شکار دو رأس قوچ و میش وحشی کرده بودند، توسط پرسنل یگان حفاظت محیط زیست تربت جام دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تربت جام، با بیان اینکه شکارچیان دستگیر شده باید بابت شکار دو رأس قوچ و میش ۲۰۰ میلیون ریال به حساب خزانه واریز کنند، تصریح کرد: “متهمین با نظر بازپرس پرونده در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت تربت جام قرار گرفتند تا به‌صورت تخصصی مورد بازجویی قرار گیرند”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در دالاهو

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو از بازداشت یک شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

محسن ویسی با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهم دستگیر شده ۳۳ قطعه کبک وحشی کشف شد، گفت: “این شکارچی غیر مجاز جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده است”.

“دالاهو” شهرستانی در غرب استان کرمانشاه است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در کلات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس محیط زیست کلات واقع در خراسان رضوی، گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست و نیروهای گروهان مرزی لائین هنگام گشت، ۲ متخلف را در منطقه مرزی در هنگام شروع به شکار بازداشت کردند”.

سلحشور افزود: “در بازرسی از این شکارچیان غیر مجاز ، یک قبضه اسلحه دولول ساچمه زنی شکاری، دو تیر فشنگ چهارپاره قاچاق و یک تیغه چاقو کشف و توقیف شد”.

بازداشت ۷ شکارچی غیر مجاز در دماوند

به گزارش مهر، رئیس اداره محیط زیست دماوند از دستگیری ۷ متخلف شکار و صید یک گونه مرغابی در دماوند خبر داد.

محمد فریدی، افزود: “طی دو ماه اخیر در سه مورد دستگیری تخلفات شکار و صید با تلاش محیط‌بانان شهرستان دماوند صورت گرفته است که در یک مورد متخلفان از اسلحه گلوله‌زنی کالیبر ۲۷۰ برخوردار بودند و سه نفر شکارچی قبل از اینکه موفق به شکار شوند، دستگیر شدند”.

وی تصریح کرد: “شکارچی دیگر داری اسلحه غیرمجاز ساچمه‌ زنی بوده است و قبل از اینکه موفق به شکار شود به مرجع قضایی تحویل داده شد و در مورد سوم هم، شکارچیان دارای اسلحه قاچاق بدون مجوز بودند که سه نفر از متخلفان یک مرغابی را شکار کردند”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در رضوانشهر

به گزارش تابناک، اکبر میغی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رضوانشهر گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست در یک ماموریت مشترک با نیرو‌های نظامی، یک شکارچی متخلف را که اقدام به شکار گراز می‌کرد به همراه اسلحه و لاشه حیوان دستگیر کردند”.

وی بیان داشت: “شکارچی متخلف به همراه تشکیل پرونده و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است”.

“رضوانشهر” در شمال‌غربی استان گیلان واقع شده است.

بازداشت ۵۵ شکارچی غیرمجاز در خوزستان طی آبان ماه سال جاری

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: “در آبان‌ماه سال جاری از مجموع ۵۰ تخلف زیست محیطی، ۵۵ متخلف شکار و صید شناسایی و بازداشت شدند”.

محمد جواد اشرفی افزود: “از این متخلفان ۳۰ قطعه ادوات شکار و صید به همراه ۱۵ قبضه سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز نیز کشف و ضبط گردیده است”.

بازداشت یک متخلف شکار در قروه

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست قروه گفت: “فرد متخلفی که اقدام به شکار گورکن به منظور عرضه و فروش روغن و گوشت آن کرده بود، در این شهرستان شناسایی و بازداشت شد”.

وی تصریح کرد: “بعد از اثبات این مساله فرد متخلف شناسایی و با اخذ حکم مقام قضایی دستگیر شد و اعتراف کرد با استفاده از سگ تازی اقدام به شکار گورکن کرده است که پس از بررسی محل چهار قطعه گوشت و سه شیشه روغن از او کشف و ضبط شد”.

شهر “قروه” یکی از شهرهای استان کردستان است.

بازداشت ۷ متخلف شکار در پارک ملی کرخه

به گزارش ایلنا، محمد الوندی، رییس اداره پارک ملی کرخه از بازداشت متخلفین صید غیرمجاز ۲۹۷ قطعه پرنده سار و یک قطعه پرنده چنگر نوک سرخ، خبر داد.

الوندی گفت: “مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه طی گشت شبانه در نیزارهای آبگیرها و زهکش های غرب کرخه نیمه شب به ۴ نفر صیاد غیر مجاز پرنده برخورد نموده که بوسیله تورهای پرتابی و به روش جرگه و کشتار گروهی تعداد ۲۹۷ قطعه پرنده سار و یک قطعه پرنده چنگر نوک سرخ شکار نموده بودند”.

وی افزود: “در حین عملیات ۲ نفر از آنان با استفاده از پوشش نیزار و تاریکی شب متواری و ۲ نفر دیگر به همراه لاشه پرنده ها و دو دستگاه موتورسیکلت و چهار رشته تور دستگیر شدند و به مراجع قضایی معرفی گردیدند”.

همچنین به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه ۵ شکارچی غیرمجاز دیگر را بازداشت و از متخلفین ۶ قبضه سلاح شکاری و بادی از جمله یک قبضه سلاح دولول غیرمجاز کشف و ضبط شد.

“پارک ملی کرخه” با حدود ۱۴ هزار هکتار وسعت از توابع شهرستان شوش در استان خوزستان قرار گرفته‌ است.

بازداشت ۲ شکارچی غیرمجاز در خنداب

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در عملیات ماموران پاسگاه انتظامی دهچال شهرستان خنداب، ۲ شکارچی غیرمجاز دستگیر و ۶ قطعه پرنده شکار شده تحت حفاظت از آنان کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خنداب با بیان اینکه هر ۲ شکارچی با تشکیل پرونده و هماهنگی با اداره محیط زیست شهرستان خنداب تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: “از شکارچیان ۳ قطعه کبک، ۲ قطعه قرقاول و یک قطعه کبوتر کوهی شکار شده به همراه یک قبضه اسلحه شکاری کشف شد”.

شهرستان “خُنداب” یکی از شهرستان‌های تازه‌ تأسیس در استان مرکزی ایران است.

صدور حکم حبس و جریمه نقدی برای شکارچیان غیر مجاز در سرخس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۲ شکارچی غیر مجاز در سرخس به حبس و پرداخت خسارت محکوم شدند.

تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، گفت: “یکی از متخلفان که متهم به شکار غیر مجاز سه رأس آهو، یک رأس قوچ، دو سر خرگوش و نگهداری و حمل اسلحه غیر قانونی بود، به تحمل ۳۰ ماه حبس با پنج سال تعلیق و ۱۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد”.

وی افزود: “متهم دیگر نیز به جرم شکار یک رأس آهو به مجازات حبس به مدت ۸ ماه با پنج سال تعلیق و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد”.

همتی گفت: “متخلفان همچنین به پرداخت ۵۰۶ میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیرمجاز ۴ رأس آهو، یک رأس قوچ وحشی و دو سر خرگوش محکوم شدند”.

بازداشت ۲ متخلف شکار غیرمجاز در‌ میانرود

به گزارش ایرنا، محیط‌بانان پاسگاه محیط‌بانی میانرود طی گشت و کنترل در منطقه تحت حفاظت پارک ملی دز ۲ شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی را شناسایی و آنها را بازداشت کردند.

تعداد ۴ قطعه کبوتر و یک قبضه سلاح بادی از این متخلفان کشف و ضبط و با انجام صورتجلسه به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

“پارک ملی دز” یکی از پارک‌ های ملی ایران است که در شمال استان خوزستان و در محدوده شهرستان شوش واقع است.

صدور حکم حبس برای یک شکارچی غیر مجاز در نظنز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا غلامی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز گفت: “برای متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس به اتهام نگهداری و حمل اسلحه و مهمات غیرمجاز و شکار یک راس بز وحشی حکم قضایی صادر شد”.

وی افزود: “دادگاه کیفری نطنز به استناد قانون شکار و صید متهم را به تحمل یک سال و نیم حبس تعزیری و ضبط اسلحه و ادوات شکار به نفع دولت محکوم کرد”.

بازداشت ۲ متخلف شکار در‌ آستانه اشرفیه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: “۲ شکارچی غیرمجاز که یک گراز را در روستای کیسم شکار کرده بودند بازداشت شدند”.

وی با بیان اینکه از این شکارچیان ۲ قبضه تفنگ شکاری و لاشه گراز کشف و توقیف شد، افزود: “این شکارچیان به همراه ادوات و شواهد جرم به دادگاه معرفی شدند”.

شهرستان “آستانه اشرفیه” در ۳۵ کیلومتری شهر رشت در استان گیلان واقع است.

بازداشت ۳ شکارچی غیرمجاز در‌ بجستان

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست بجستان از دستگیری ۳ شکارچی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد و افزود: “این متهمان بعد از تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شدند”.

وی تصریح کرد: “این متخلفین یک قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز به همراه ۹ تیر فشنگ و ۲ قطعه پرنده تیهو کشف و ضبط شد”.

شهر “بجستان”، در جنوب استان خراسان رضوی واقع شده است.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در‌ فیروزکوه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از دستگیری ۵ شکارچی غیر مجاز در مناطق تحت مدیریت شهرستان خبر داد.

فرشاد فیروزنیا، گفت: “ماموران اجرایی این اداره حین گشت و کنترل در منطقه شن دره به ۲ نفر شکارچی برخورد کردند که به علت نداشتن پروانه شکار پرندگان استان تهران، مرتکب تخلف شکار غیر مجاز شدند که از متخلفان یک قبضه اسلحه ساچمه زنی با ده تیر فشنگ سلاح مربوطه، لاشه دو قطعه کبک وحشی و یک قطعه باقرقره وحشی کشف و ضبط شد”.

وی با بیان اینکه ۳ نفر شکارچی غیرمجاز دیگر در منطقه حفاظت شده کاوه ده واقع در کبوتر دره بازداشت شدند، عنوان کرد: “خوشبختانه این شکارچیان قبل از اقدام به شکار دستگیر شدند و از آن‌ ها تعداد ۳ قبضه اسلحه ساچمه زنی با ۴۴ تیر فشنگ سلاح مربوطه کشف و ضبط شد”.

شهرستان “فیروزکوه” از شهرستان های استان تهران است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در‌ خواف

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماموران یگان حفاظت محیط زیست خواف یک شکارچی غیر مجاز سابقه داری را که به همراه پسر نوجوانش که اقدام به شکار یک راس آهوی وحشی کرده بود بازداشت و به مراجع قضائی معرفی کردند.

بر اساس این گزارش، از این متخلفین لاشه دونیم شده یک راس آهوی وحشی نر به همراه یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی تک لول و سه عدد فشنگ چهارپاره غیر مجاز دست ساز کشف و ضبط شد.

شهرستان “خواف” یکی از شهرستان‌ های استان خراسان رضوی است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در‌ دیواندره

به گزارش فارس، طیب محمودی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کردستان گفت: “در جریان گشت و کنترل محیط بانان یگان حفاظت اداره کل محیط زیست کردستان، دو متخلف که اقدام به صید غیرمجاز ۲۷۰ قطعه ماهی در حاشیه سد سیازاخ دیواندره کرده بودند، بازداشت شدند”.

وی افزود: “از این متخلفین علاوه بر لاشه آبزیان، تعداد یک دستگاه موتورسیکلت و یک رشته تور دیواری سدی نیز کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در‌ سیرجان

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیرجان در استان کرمان از بازداشت ۳ متخلف شکار و صید در این شهرستان خبر داد.

علی‌ اکبر رسولیان، افزود: “لاشه یک راس بز وحشی و سایر ادوات شکار شامل یک قبضه اسلحه خفیف متعلق به غیر، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، ۲ دستگاه بی سیم دستی و دوربین چشمی در جریان بازرسی از متخلفان کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در‌ گنبدکاوس

به گزارش ایرنا، ۳ نفر از اهالی روستای کرند از توابع شهرستان گنبد کاوس که اقدام به نگهداری پرنده باقرقره در منزل می‌کردند با هماهنگی مقام قضایی شناسایی و بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، این متخلفین ۶۹ قطعه باقرقره را به صورت زنده‌گیری با تور و تله‌های شکاری صید نگهداری میکردند.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در‌ نیشابور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۳ شکارچی متخلف زنده گیری پرندگان وحشی در نیشابور دستگیر شد.

محمدمهدی نوربخش، رییس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: “از این متخلف ادوات زنده گیری پرندگان وحشی، دو قطعه سهره خاکی، دو قطعه سهره سبز، کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “همچنین نیروهای این یگان با مراجعه به چند پرنده فروشی در شهر دو پرنده فروش متخلف را که به نگهداری و خرید فروش گونه های وحشی اقدام کرده بودند، دستگیر و از آنان ۱۳ قطعه سهره طلایی، ۵ قطعه مینا و یک قطعه چکاوک کشف و ضبط کردند”.

بازداشت ۳۲ شکارچی غیر مجاز در‌ مازندران

به گزارش تابناک، مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نور، حین گشت زنی در منطقه ایوا و نیز آب بندان‌های رستمرود و امیرآباد ۴ شکارچی غیرمجاز را به همراه چهار قبضه سلاح شکاری و لاشه ۳ قطعه چنگر و سایر ادوات شکار دستگیر کردند”.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، با بیان اینکه در شهرستان نکا هم ۴ شکارچی غیرمجاز به همراه چهار قبضه سلاح شکاری و لاشه ۸ قطعه ابیا دستگیر شدند، افزود: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر نیز حین گشت زنی در منطقه صحرای پاسند و زمین‌های زراعی این شهرستان، ۳ شکارچی متخلف را با ۳ قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ بازداشت کردند”.

همچنین به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، در شهرستان آمل ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر طی سه ماموریت جداگانه در منطقه دابودشت ۹ شکارچی غیرمجاز و ۳ صیاد متخلف دام هوایی را به همراه ۹ قبضه سلاح شکاری و لاشه دو قطعه خوتکا و یک قطعه باکلان بازداشت کردند.

در بابل نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر حین گشت‌زنی در منطقه جنگلی سنگ ریزه بابلکنار، ۲ شکارچی غیرمجاز را به همراه دو قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر هم یک متخلف شکار را به همراه یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ بازداشت کردند.

در نکا نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی طی دو روز و در دو ماموریت ۳ شکارچی غیرمجاز را به همراه سه قبضه سلاح شکاری که دو قبضه آن قاچاق و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.

همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست میاندرود حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع زمین‌های زراعی سیاه چنار از یک متخلف شروع به شکار یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ کشف و ضبط کردند.

در بهشهر نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر حین گشت و کنترل در در حاشیه جنگلی پاسند ۲ شکارچی غیرمجاز را به همراه دو قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در‌ البرز

به گزارش ایرنا، فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان البرز گفت: “۲ شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی دستگیر شدند”.

وی افزود: “از این افراد علاوه بر ضبط لاشه یک راس بز وحشی، ادوات جرم همچون اسلحه ثبت و ضبط شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید