خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  پس از تحمل ۱۱ سال حبس؛ حسن سی سختی از زندان اوین آزاد شد

پس از تحمل ۱۱ سال حبس؛ حسن سی سختی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حسن سی سختی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، اواخر هفته گذشته پس از تحمل ۱۱ سال حبس، از این زندان آزاد شد. این زندانی که از سال ۸۷ در زندان به سر می‌برد، در سال ۸۹ توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد و در نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر، اواخر هفته گذشته، حسن سی سختی، زندانی سیاسی، پس از تحمل ۱۱ سال حبس از زندان اوین آزاد شده است.

گفتنی است، حسن سی سختی در مردادماه ۸۷، توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. وی ۱۸ ماه در بازداشتگاه‌های ۲-الف و ۲۴۰ زندان اوین بازداشت بود. این زندانی در نهایت در سال ۸۹، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی از بابت اتهامات “محاربه”، “افساد فی‌الارض” و “معاندت با نظام” به اعدام محکوم شد. او همچنین بابت اتهام «اجتماع و تبانی، توهین به مقدسات، توهین به رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهور» به ۸ سال و نیم زندان محکوم شد. در نهایت حکم اعدام حسن سی سختی در سال ۹۰، به حبس ابد تقلیل یافت.

بر اساس اظهارات حسن سی سختی وی تنها به جرم طراحی یک سایت که بعدها از سوی خریدار آن در یک سایت پورن مورد استفاده قرار گرفته است بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید