خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمدرضا فرهادپور با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

محمدرضا فرهادپور با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمدرضا (داوود) فرهادپور ساعتی قبل با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. این فعال مدنی در تاریخ ۱۹ آبان ماه امسال توسط نیروهای امنیتی وابسته به سپاه پاسداران در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به سلول های انفرادی بند ۲ الف در زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۸، محمدرضا (داوود) فرهادپور، فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آزادی این فعال مدنی ساعتی قبل با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

محمدرضا فرهادپور در ساعات پایانی شب یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی وابسته به سپاه پاسداران در تهران بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف واقع در زندان اوین منتقل شده بود.

مامورین پیش از بازداشت اقدام به تفتیش منزل ایشان کرده و تعدادی از لوازم شخصی ازجمله تلفن‌های همراه آقای فرهادپور، همسر و دخترش را نیز ضبط کرده و با خود برده بودند.

فائقه ملک محمدی همسر محمدرضا فرهادپور روز پنج‌شنبه ۱۴ آذرماه نامه‌ای در خصوص بی‌خبری و افزایش نگرانی‌های خود درباره این فعال مدنی نوشته و گفته بود:

“بعد از  ۲۵ روز بی خبری از همسرم (آقای محمدرضا فرهادپور،فعال مدنی) که با یک تماس ۳ دقیقه‌ای فقط محل نگهداری خود را گفت دیگر خبری از او نداریم! با گذشت این ایام بارها رفتار و نوشته‌های همسرم را مرور کردم و چیزی جز کمک به مردم سیل زده لرستان و گرگان به ویژه شهر آق قلا و چند مقاله‌ی انتقادی در خصوص عدم اجرای قوانین از سوی نهادهای مربوطه نیافتم.  آیا اعتراض به بازداشت‌های غیرقانونی و اعتراض به عدم تفکیک جرائم در زندان‌ها و همچنین اعتراض به اجرای تبصره ۴۸ آئین دادرسی کیفری که متهمان سیاسی از استفاده‌ی خدمات قضایی وکلا تا پایان مراحل بازپرسی منع می‌کند، اقدام علیه امنیت ملی است یا منافع عده‌ای که با زیر پا گذاشتن و سوءاستفاده از قوانین اقدام به محدود کردن شهروندان از حق اجتماعی و قانونی خود هستند جرم محسوب می‌شود؟! نگهداری همسرم در انفرادی مصداق شکنجه و محکوم است. فائقه ملک محمدی همسر محمدرضا فرهادپور”.

پیشتر نیز یک منبع مطلع در خصوص بازداشت آقای فرهادپور به هرانا گفته بود “ماموران حکم قضایی به همراه داشته اما از گفتن دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه وی خودداری کردند و در ابتدا هم مشخص نبود از کدام نهاد برای بازداشت ایشان به خانه‌شان رفته بودند”.

در تاریخ ۲۷ مردادماه سال گذشته نیز نیروهای وزارت اطلاعات با در دست داشتن حکم بازرسی از طرف شعبه ۷ دادسرای اوین بطور جداگانه به منزل تعدادی از فعالان مدنی از جمله رضا خندان، محمدرضا (داوود) فرهادپور، ژیلا کرم‌زاده مکوندی و خواهر آقای خندان رفته و تمام قسمت‌های منزل را بازرسی کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید