خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ و مصدومیت ۸۷۴ نفر در استان آذربایجان‌شرقی در ۷ ماه

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ و مصدومیت ۸۷۴ نفر در استان آذربایجان‌شرقی در ۷ ماه

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای ساوه، تهران و گرمسار جان خود را از دست دادند. در خبری دیگر مدیرکل پزشکی قانونی ‌آذربایجان‌شرقی از مرگ و مصدومیت ۸۷۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار طی ۷ ماهه اول سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸، یک کارگر ساختمانی ۲۴ ساله در شهر ساوه به دلیل سقوط از ارتفاع، جان خود را از دست داد‌.

حسین برزگر، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان ساوه در خصوص این حادثه گفت: “این حادثه در حالی اتفاق افتاد که یکی از کارگران ساختمانی در یکی از محله‌های شهر ساوه در استان مرکزی به دلیل رعایت نکردن ایمنی کار از ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت سقوط کرد که سبب مرگ وی شد”.

مرگ یک کارگر در تهران 

به گزارش رکنا، روز جمعه ۱۵ آذر ماه، ریزش دیوار زمین گودبرداری شده در تهران، مرگ کارگر ساختمانی را زیر آوار در پی داشت.

بر اساس این گزارش، بنا به اظهار کارگران، یک کارگر جوان از تبعه افغان در محل گودبرداری شده مشغول کار بود که ناگهان بخشی از دیواره خاکی این گودال ۴ متری فروریخت و این کارگر جوان حدود ۲ متر زیر خاک مدفون شد.

با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۸۰ را به همراه گروه امداد و نجات ۸ به محل حادثه در بزرگراه شهید خرازی، ورودی جاده وردیج، اعزام شدند.

رضا وفائی، معاون منطقه یک آتش‌نشانی تهران گفت: “پس از چندین ساعت کار مداوم در داخل گودال و خاک برداری، سرانجام آتش نشانان به کارگر مدفون دست پیدا کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، وی را از زیر آوار بیرون کشیدند”.

وی افزود: “آتش نشانان پس از تحویل کارگر به عوامل اورژانس و انجام معاینات اولیه، مرگ کارگر را تایید کردند”.

مرگ یک کارگر در گرمسار

به گزارش مهر، عباسعلی قندالی، امروز شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸، رئیس آتش‌ نشانی گرمسار از آتش‌ سوزی یک واحد دامداری در این شهرستان خبر داد و گفت: “بر اثر این حادثه کارگر دامداری جان خود را از دست داد”.

وی ضمن بیان اینکه این حادثه ساعت هفت صبح روز جاری رخ‌داده است، اظهار داشت: “در این حادثه یک نفر کارگر مرد ۴۰ ساله جان خود را از دست داد و متاسفانه پیکر این کارگر کاملا سوخته و به‌هیچ‌ عنوان قابل‌شناسایی نیست”.

مرگ و مصدومیت ۸۷۴ نفر در استان آذربایجان شرقی طی ۷ ماه نخست سال جاری

به گزارش ایلنا، مدیرکل پزشکی قانونی ‌آذربایجان‌شرقی گفت: “۵۹ نفر در طی ۷ ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است”.

علی صفایی، افزود: “۱۵ نفر از این فوت شدگان به علت سقوط از بلندی، ۱۰ نفر بر اثر برخورد جسم سخت، ۳ نفر برق گرفتگی و یک نفر نیز بر اثر سوختگی جان خود را از دست داده اند”.

وی تصریح کرد: “در این مدت تعداد ۸۱۵ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۱ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

صفایی، همچنین اعلام کرد: “تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در استان در سال ۹۷ برابر با ۷۳ نفر و مصدومین حوادث کار یک هزار و ۳۰۶ نفر بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید