خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یوسف کاری

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یوسف کاری

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸ در شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل برگزار خواهد شد. یوسف کاری پیشتر در تاریخ ۱۲ شهریورماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۵ روز بعد به زندان اردبیل منتقل شد. آقای کاری به دلیل افزایش میزان قرار وثیقه تعیین شده جهت آزادی موقت همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل در روز سه شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸ در شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل برگزار خواهد شد.

اتهامات مطرح شده علیه این فعال ترک (آذربایجانی) «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه» و «عضویت در گروه به اصطلاح مدنی قومی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد بر هم زدن امنیت » عنوان شده است.

پیشتر پس از تامین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از سوی خانواده آقای کاری، مسئولین از پذیرش آن خودداری کرده و به خانواده او اعلام کردند که قرار وثیقه وی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گفته یک منبع مطلع “دادیار شعبه مسئول بررسی پرونده، آقای نونهال، به خانواده آقای کاری گفته است که مبلغ باید به صورت وجه نقد به حساب قوه قضاییه واریز شود. با این حال به دلیل عدم تامین وثیقه، آقای کاری همچنان در بازداشت به سر می برد”.

پیشتر در تاریخ ۱۷ شهریورماه نیز علیرغم تعیین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی برای یوسف کاری، در مراجعه خانواده وی به دادیاری انقلاب اردبیل، مسئولان دادیاری به دلیل عدم تکمیل پرونده از قبول وثیقه خودداری کرده و وی را به زندان اردبیل منتقل کرده بودند.

یوسف کاری، در تاریخ ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در میدان شریعتی شهرستان اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

وی سال گذشته نیز در جریان برگزاری مراسمی در کوه سبلان به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید