خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۲ آذرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران و بوشهر دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پیمان صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران از فوت دو کارگر به دلیل برق‌گرفتگی در چاه آب در یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

صابریان با اعلام این خبر گفت: “این حادثه حدود ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه امروز در احمد آباد مستوفی، محله حسن آباد خالصه، در ساختمانی در حال ساخت رخ داد”.

وی افزود: “با اعلام حادثه به اورژانس ١١۵ بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد. اما متاسفانه ۲ کارگر این ساختمان در دم جان باختند”.

مرگ یک کارگر در بوشهر

به گزارش رکنا، یک کارگر ساختمانی در بوشهر بر اثر سقوط از ارتفاع جانش را از دست داد.

ابراهیم عرب زاده، فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر با اعلام این خبر گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر سقوط فردی از ساختمان در حال ساخت، بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “در بررسی‌ها مشخص شد کارگر ۲۹ ساله هنگام کار در ارتفاع، از بالای داربست فلزی به علت نامعلومی به پایین سقوط کرده است”.

فرمانده انتظامی بوشهر افزود: “مصدوم با کمک عوامل امدادی به بیمارستان تامین اجتماعی منتقل شد اما به علت شدت جراحات فوت کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید